Банки заарештовують рахунки українців на десятки тисяч гривень: відзначилися «Приват» і Monobank

Банки заарештовують рахунки українців на десятки тисяч гривень: відзначилися «Приват» і Monobank

В Україні в межах фінансового моніторингу банки арештовують рахунки з відносно великими сумами. Щоб повернути доступ до рахунку, потрібно надати довідки і довести, що гроші отримано легально, і з них сплачено податки.
Про кілька таких випадків у ПриватБанку і Monobank на спеціалізованому форумі «Мінфіну» написали клієнти фінустанов. Так, українка 21 вересня відкрила рахунок у Monobank, витратила 50 тис. грн (перекази та оплата в мережі), потім отримала лист із вимогою пояснити операції, а рахунок заблокували.


Клієнтка зробила фотографії паспорта, картки, власного обличчя, відправила документи. Але через тиждень доступ до грошей їй не відновили. «Спочатку написали чекати аналізу, але скільки буде йти аналіз – ніхто не знає. На рахунку більше ніж 60 тис. грн. Я не можу їх ані зняти, ані переказати», – обурилася українка.

У службі підтримки банку на її скаргу відповіли: зараз проводять аналіз отриманої інформації, як тільки буде результат, про нього окремо повідомлять. Схожа ситуація сталася і з клієнтом ПриватБанку Богданом Буброю. Йому заморозили на рахунку 400 тис. грн. У нього був рахунок ФОПа, менеджер після внутрішньої перевірки попросив надати інвойси, хоча повинен був попросити підтвердження причини збільшення обігу.«У цьому році, під час чергової перевірки, наш особистий менеджер попросив надати інвойси про вхідні платежі. Не документи, що підтверджують, на підставі чого такий оборот, а інвойси. Ми їх надали – і через добу отримали розрив усіх договорів і закриття всіх рахунків», – скаржиться клієнт.

Після скарги в «Приваті» повідомили, що почали процедуру відновлення рахунку і перепросили за помилку. Зазначимо, банки активно блокують рахунки українців у межах фінансового моніторингу, однак при цьому дозволяють шахраям виводити з карток десятки тисяч гривень.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий