Главная / Новости / Общество / Чи можуть українських водіїв оштрафувати за несправні габарити: це повинні знати усі

Чи можуть українських водіїв оштрафувати за несправні габарити: це повинні знати усі

В Україні поліцейські їзду на автомобілі з несправними габаритними вогнями легко фіксують, однак з доведенням вини водія можуть виникнути труднощі. Зокрема, власник транспорту може оскаржити у суді штраф, який був виписаний за порушення.Про це йдеться у Telegram-каналі «Адвокат права».Так, згідно з ч. 1 ст. 121 КУпАП, керування транспортним засобом, який має несправності системи гальмівного або кермового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (це стосується і габаритних вогнів) або інші технічні несправності може потягти за собою штраф у розмірі 340 гривень.

Читайте также   Частину України засипало першим снігом: у мережі показали яскраві фото


Як відомо, водій зобов’язаний перевірити справність роботи авто перед виїздом. Однак, він не може це контролювати під час їзди.

Окрім того, якщо поліція виписала штраф за їзду з несправними габаритами, то автомобіліст має право його оскаржити в суді. Зазначається, що поліції буде складно довести намір водія — те, що він навмисне продовжував їзду, знаючи про проблему з габаритними вогнями.

Також, якщо водій не знав про несправність, це є приводом для її усунення, а не накладення адміністративної відповідальності.

Читайте также   Курс «BIM-проектирования. Основы проектирования вентиляционных систем в Autodesk Revit»

Відомо, що водії зобов’язані у період з 1 жовтня по 1 травня вмикати додаткове освітлення в тому числі у світлу пору доби. Це передбачено пунктом 9.8 Правил дорожнього руху.

Невиконання цієї норми можуть обернутися додатковими хвилинами неприємного спілкування з правоохоронцями на дорогах.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий