Четверг , Январь 18 2018
Главная / Новости / Общество / Чому українцям відмовляють у субсидіях: основні причини

Чому українцям відмовляють у субсидіях: основні причини

Чергове підвищення вартості електроенергії та опалення змусило звертатися за субсидіями навіть тих українців, які раніше вважали за краще не зв’язуватися з державою і платили за комуналку зі своєї кишені.

Але, незважаючи на запевнення чиновників, що субсидію зможе легко отримати кожен бажаючий, на ділі виникають нестиковки, які можуть перешкодити призначенню субсидії.

Нестиковки з податковою

«Головна проблема — в обміні інформацією. Насамперед, це розбіжність даних про платників податків та їх доходах у базах даних ГФС. Наприклад, за запитом управління соцзахисту місцева податкова інспекція повідомляє, що за вказаною у запиті ідентифікаційним кодом значиться інший платник або у нього значаться зовсім інші види доходів. Подробиць податківці не повідомляють, бо це буде розголошенням особистих даних платників»

, — говорить начальник департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Для цього українцям доводиться йти в податкову і виправляти дані. У таких випадках можуть призначити субсидію, але її треба буде перевірити.

«Наприклад, особа подала заяву у серпні, а всі дані виправили тільки в жовтні. Значить, субсидію призначать з серпня, але після того, як прийде офіційне підтвердження»

, — пояснив Музиченко.

Ще одна проблема — невідповідність інформації про кількість зареєстрованих та фактично проживаючих у квартирі осіб, наприклад, діти живуть окремо від батьків, але прописані у них.

«В цьому випадку вони повинні підтвердити факт проживання в іншому місці, і тоді їх виключать з розрахунку загального доходу сім’ї»

, — продовжує чиновник.

Дорогий холодильник як привід відмовити

Читайте также на NewNews:   Двійник у дії: користувачі мережі звернули увагу на дивні рухи Путіна

У міністерстві запевняють: насправді перевірками лише лякають українців. Мовляв, насправді комісія — це п’ять-десять чоловік на чолі з мером або його заступником, які на засіданнях розглядають питання про надання або відмову у субсидії в особливих випадках. У цих же, особливих, випадках інспектор виходить на перевірку. За словами Музиченко, він може перевірити покупки понад 50 тис. грн, здійснені за попередні 12 місяців до моменту подання заяви.

«Буває, що людина збирала усе життя на машину або квартиру, а тепер не може оформити субсидію. І зовсім інша справа, якщо це купівля дорогої плазми або холодильника, які явно виходять за межі розумного споживання. Ось ці всі моменти і комісія повинна з’ясувати за допомогою соціальних інспекторів. Людина повинна довести, що та чи інша покупка була йому життєво необхідна»

, — пояснює Музиченко.

Економічний експерт Олександр Охріменко каже, що насправді у нас не існує чітко прописаних інструкцій, як перевіряти громадян.

«Тому все залежить від самого інспектора. В результаті може вийти так, що вчитель не дадуть субсидію, а його сусіду, баризі і безробітному, — дадуть»

, — зазначив Охріменко.

Вихід, на його думку, це адресна допомога. Але при вічному дефіциті бюджету все може закінчитися тим, що українці і зовсім залишаться без знижок.

Источник: Вести

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram

Также читайте другие новости
Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *