Ціни на нафту різко обвалилися: що сталося

Ціни на нафту різко обвалилися: що сталося

Світові ціни на нафту впали на 7-13% 26 листопада через новини про появу нового штаму коронавірусу «омікрон». У результати чорне золото марки Brent коштує близько 72 доларів за барель, а WTI – 68 доларів.
За даними Bloomberg, нові ціни стосуються закупівлі нафти на січень. Таке падіння пов’язано з побоюваннями трейдерів, що через коронавірус скоротиться виробництво, посилять обмеження, зменшиться попит на паливо.


Як змінилися ціни на нафту

Така новина збіглася з рішенням США продати 50 млн барелів із запасів. Тобто, очікується падіння попиту, але при цьому збільшилася пропозиція на ринку.

На що впливає зниження нафтових цін?
Україна від цін на нафту безпосередньо не залежить. Проте за кілька тижнів після зниження вартості чорного золота також можуть дешевшати і нафтопродукти. На Україну насамперед впливають ціни на бензин, який ми майже на 80% імпортуємо.

Зазначимо, якщо перше «вкидання» виявиться вдалим, США продадуть ще 18 млн барелів. Індія водночас заявила про продаж 5 млн барелів. Скільки продасть Китай, поки що не повідомляється.

Рішення США стало реакцією на позицію Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Останні відмовилися активно нарощувати видобуток – якраз для того, щоб не дати цін на нафту впасти.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий