Главная / Новости / Экономика / Ціни на нафту різко обвалилися: що сталося

Ціни на нафту різко обвалилися: що сталося

Світові ціни на нафту впали на 7-13% 26 листопада через новини про появу нового штаму коронавірусу «омікрон». У результати чорне золото марки Brent коштує близько 72 доларів за барель, а WTI – 68 доларів.За даними Bloomberg, нові ціни стосуються закупівлі нафти на січень. Таке падіння пов’язано з побоюваннями трейдерів, що через коронавірус скоротиться виробництво, посилять обмеження, зменшиться попит на паливо.Як змінилися ціни на нафту


Така новина збіглася з рішенням США продати 50 млн барелів із запасів. Тобто, очікується падіння попиту, але при цьому збільшилася пропозиція на ринку.

Читайте также   Німецька авіакомпанія змінила графік рейсів до України: бояться залишатися в країні на ніч

На що впливає зниження нафтових цін?

Україна від цін на нафту безпосередньо не залежить. Проте за кілька тижнів після зниження вартості чорного золота також можуть дешевшати і нафтопродукти. На Україну насамперед впливають ціни на бензин, який ми майже на 80% імпортуємо.

Зазначимо, якщо перше «вкидання» виявиться вдалим, США продадуть ще 18 млн барелів. Індія водночас заявила про продаж 5 млн барелів. Скільки продасть Китай, поки що не повідомляється.

Читайте также   У Раді дали "зелене світло" роздачі дітям по 650 тис. грн за економічним паспортом

Рішення США стало реакцією на позицію Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Останні відмовилися активно нарощувати видобуток – якраз для того, щоб не дати цін на нафту впасти.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий