Май 28, 2018
Главная / Новости / Общество / Екстремальний поїзд Москва-Одеса: розповіді очевидців

Екстремальний поїзд Москва-Одеса: розповіді очевидців

Недавня поїздка на поїзді Москва — Одеса видалася для пасажирів дуже «цілющою». Про те, як народ намагався вижити протягом 23-годинної подорожі, розповіла одна з пасажирок злощасного складу Наталія Гончарук.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на odessa.net.ua

«Прокинулася, коли на голову впав шматок снігу»

Коли я сідала в потяг в Москві, на вулиці було 11 градусів морозу. Звичайно, у вагоні було тепліше, ніж на вулиці, але коли ми рушили, ситуація не змінилася. Починаючи підмерзати, я пішла до провідника дізнатися, коли включать опалення.

На що він відповів, що вже щосили кочегарить, а прохолодно через те, що «трохи» задуває з вікон. Через годину стало зрозуміло, що тепла немає.

Провідник пішов у несознанку: «Я не знаю, чому так холодно, я топлю». Інші люди теж обурювалися, але в підсумку змирилися, наділи пуховики, шапки, закутались хто чим міг і лягли спати.

В три години ночі я прокинулася від того, що мені на голову впав шматок снігу. Сон як рукою зняло, і тут я побачила, що вікно з внутрішньої сторони буквально обліплено снігом, така ж картина — на інших вікнах вагона, — розповідає Наталя. Пасажири викликали начальника поїзда. Він прийшов, з співчутливим виглядом пофотографував обмерзання і зізнався, що цей «щасливий» вагон дійсно не опалюється, тому що на нього не вистачило вугілля.

Ми попросили, щоб нас перевели в інші вагони . Але начальника поїзда не чіпали навіть змерзлі діти. Він сказав, що спробує вирішити питання, і випарувався. Більше ми цього чоловіка не бачили,

— говорить Наталя.

Додаткових ковдр пасажирам теж ніхто не надав. Єдине, чого вдалося допроситися, це кілька склянок остиглого чаю.

Наша співрозмовниця зійшла з поїзда в Києві в 8 ранку і вважає дивом, що їй вдалося не застудитися. Інші мандрівники поїхали далі і були в Одесі лише о восьмій вечора, тобто провели в холоді майже добу.

Читайте также на NewNews:   Стало известно, какие "богатства" Сталина нашли после его смерти (фото)

«Ми не звикли відстоювати свої права»

Пасажири написали колективну скаргу на ім’я начальника залізниці. Вони вимагають повернути гроші за квиток, який коштує 1500 гривень в один кінець. Але головне завдання — не захворіти.

А якщо раптом здоров’я підведе, правозахисники впевнені: у залізничників можна відсудити не тільки вартість квитка, але і гроші, витрачені на лікування. — Пасажири є споживачами послуг та на підставі Закону про права споживачів мають право отримувати якісні послуги. А залізниця, в свою чергу, зобов’язана ці надати якісні послуги.

Якщо під час поїздки виникають технічні проблеми або проблеми з обслуговуванням, які стають причиною дискомфорту, пасажири можуть звернутися із заявою на адресу Міністерства транспорту.

Випадок з потягом Москва — Одеса — це яскравий приклад неякісної послуги. Тим більше, якщо пасажири постраждали — наприклад, захворіли, просидівши добу в холодному вагоні. Якщо трапилося так, до заяви потрібно додати довідки від лікаря і рахунки з аптеки. Міністерство зобов’язане письмово відповісти на претензію пасажирів.

Якщо ж відповідь чиновників не задовольняє, то громадяни можуть подати в суд і через суд отримати компенсацію збитку. У 2004 році я особисто як пасажир подавав в суд на Мінтранс і виграв справу. Це був прецедент. В моєму випадку тяжба тривала півроку,

— розповів «КП» в Україні» правозахисник Едуард Багіров.

Юрист переконаний, що українцям вкрай необхідно навчитися відстоювати свої права. Саме тому, що наші громадяни не звикли себе захищати, вітчизняні транспортники ведуть себе так нешанобливо.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *