Кива в ефірі російського ТБ заявив, що Україна має увійти до «слов’янського союзу» з РФ. Відео

Кива в ефірі російського ТБ заявив, що Україна має увійти до «слов’янського союзу» з РФ. Відео

Народний депутат Верховної Ради від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Ілля Кива знову оскандалився проросійською заявою. Цього разу він заявив, що Україна нібито має бути частиною єдиної союзної держави із Російською Федерацією.
За словами Киви, «Росія через вісім років прийшла забрати те, що належить їй». Про це він заявив в етері російського політичного пропагандистського ток-шоу на телеканалі «Росія 1».


«Сьогодні, через 10 років, Росія почала диктувати умови і заявляти про свої права. Про права на ту територію, яка, я вважаю, повинна знаходитися в одному союзі. Нашому слов’янському союзі. Це чудова політична гра, яка заслуговує на повагу… Вісім років тому ви віддали Україну, але забрали Крим, а за вісім років ви прийшли за всім», — сказав депутат.

Водночас одна з головних пропагандисток Кремля Ольга Скабеєва спробувала зупинити його, натякнувши, щоб він був обережнішим у висловлюваннях. Але Кива продовжив транслювати наративи російської пропаганди.
Він заявив, що «слов’янські народи» нібито мають об’єднатися та протистояти Заходу, а Україна на сьогодні нібито «колонізована».

«І сьогодні дії України це лише дії колонізаторів, які використовують її як затравку, як витратний матеріал, як ресурс. І сьогодні Росія може відіграти ключову роль у майбутньому моєї країни», — резюмував Кива.

Варто зазначити, що слова нардепа можуть трактуватися Службою безпеки України як дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади (ст. 109 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, у жовтні Ілля Кива опинився на межі виключення із ОПЗЖ. Він регулярно потрапляє у гучні скандали, зокрема через свою проросійську позицію.

У липні Кива висловив жаль, що взимку 2014 року тодішній президент України Віктор Янукович не «роздавив» Майдан танками та БТРами. При цьому він зазначив, що сам брав у ньому участь «обдурений євроінтеграцією».

За словами нардепа, Януковичу не вистачило духу «тиснути тих, хто скакав як ідіоти» під час Революції Гідності.

«Жертв, звичайно, було б більше, натомість країну врятували б від війни, колонізації та роздроблення», – вважає він.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий