Макрон: президенту України і його чиновникам доведеться говорити з Росією

Макрон: президенту України і його чиновникам доведеться говорити з Росією

Президент Франції Еммануель Макрон посилив свою риторику щодо Росії, але водночас заявив про необхідність переговорів з Москвою.
Про це він заявив під час візиту до Румунії повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Radio Free Europe Radio Liberty.


Макрон зазнав критики з боку України та східноєвропейських союзників за те, що вони вважають меншою підтримкою Києва у протистоянні російським військам. Зокрема, президент Франції застерігав від «приниження Росії».

«Ми зробимо все, щоб зупинити військові сили Росії, допомогти українцям та їхній армії та продовжувати переговори», – сказав Макрон французьким, американським, британським та іншим союзним військовим на військовій базі НАТО Когелнічану поблизу румунського чорноморського порту Констанца.Макрон має відвідати столицю Молдови Кишинів пізніше 15 червня для консультацій з президенткою Маєю Санду. За даними ЗМІ, 16 червня він також відправиться до Києва з візитом, до якого також приєднаються канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс.

«Нам потрібно підтримати Україну», – сказав Макрон на спільній пресконференції з Йоганнісом 15 червня.

«З першого дня Франція чітко сказала, що Росія є агресором», — сказав Макрон, коли його запитали про його неодноразові заяви про те, що Росію не слід принижувати.

«Але ми повинні бути чіткими: ми не воюємо з Росією. Українському президенту та його чиновникам доведеться вести переговори з Росією», — додав президент Франції, який регулярно проводить телефонні переговори з президентом РФ.

Як повідомляє BFMTV, європейці також мають бути залучені до переговорів з Росією.

«У якийсь момент вогонь доведеться припинити, а переговори відновити. У якийсь момент президенту Зеленському потрібно буде вести переговори з Росією, і ми також повинні бути за столом, забезпечуючи гарантії безпеки. Це реальність, і це має статися», – цитує Макрона Bloomberg.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий