Муженко пояснив, коли сили АТО можуть відкривати вогонь у відповідь

Муженко пояснив, коли сили АТО можуть відкривати вогонь у відповідь
Начальник Генштабу Віктор Муженко пов’язує загострення на лінії розмежування з тим, що бойовики отримали поразку в районі Авдіївки, та нагадує, що військові мають право на відкриття вогню у відповідь. Про це Муженко заявив у коментарі «Українській правді», відповідаючи на питання про останнє загострення в зоні АТО.
«Я думаю, що це все реакція на Авдіївку, на ту поразку, яку вони (бойовики — УП) отримали. У них була паніка, розпач. Вони посилюють обстріли, щоб стабілізувати свій психологічний стан. Агресія до місії ОБСЄ також цим пояснюється» – сказав Муженко. При цьому він ще раз наголосив, що українські підрозділи, які перебувають на лінії розмежування, в разі загрози мають право на вогонь у відповідь.
«Позиція була, є і залишається: рішення про вогонь у відповідь приймають командири», — сказав він. «Командир відділення при загрозі життя йому або його підлеглим на конкретному посту – чи це обстріл, чи це загроза висування якогось  підрозділу до цього поста – має право відкривати вогонь у відповідь зі зброї, яка є у його підрозділу», — сказав Муженко.
«Те ж саме стосується командира взводу, командира роти, а також комбата. В нього вже є у розпорядженні міномети, але вони знаходяться в місцях відведення і тут відповідальність приймає старший начальник. Але з тієї зброї, яка не підлягає відведенню, він  має право давати вогонь у відповідь», — зазначив Муженко.
На уточнююче питання, чи це стосується лише зброї, яка не заборонена мінськими угодами, Муженко відповів: «Якщо  по нас застосовується зброя, заборонена Мінськими угодами, ми маємо право давати адекватну відповідь».
«Якщо по нам йде обстріл з «Градів»,  ми маємо право адекватно відповісти. Не обов’язково з «Градів»,  є інша артилерія. Все залежить від тих засобів, які є ефективними для нейтралізації загрози життю наших бійців»,  — уточнив Муженко.
Він наголосив, що якщо приймається рішення про застосування у відповідь забороненої мінськими угодами зброї, про це обов’язково інформують СЦКК.
«Прописана певна процедура, за якою командир бригади має повідомляти українську сторону СЦКК, а вона – росіян і ОБСЄ про те, що ведеться такий вогонь, і ми застосовуємо вогонь у відповідь. Якщо є нагальна потреба, то командир застосовує зброю і паралельно повідомляє , що є факт застосування такої зброї, бо була така необхідність», — пояснив начальник Генштабу. При цьому Муженко наголосив, що «хаотичний і провокаційний вогонь відкривати суворо заборонено».
На питання УП, чи можливий наступ з боку бойовиків, він сказав, що він може бути спровокований лише Росією і за умови введення на окупований Донбас регулярних частин російських військ.»Тим складом, який в них є зараз, вони не спроможні на будь-який наступ. Світлодарська дуга і Авдіївка показали, що на будь-яку провокацію вони отримають адекватну відповідь», — додав він.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий