Главная / Новости / Винница / На Вінничині “квітнуть” сільські хатинки

На Вінничині “квітнуть” сільські хатинки


На Вінничині є кілька сіл, де стіни хаток та паркани прикрашає український стінопис. Мальовані хати не лише приваблюють туристів, а й змінюють долю господарів оселі, повідомляє Vlasno.info. Проект “Мальована хата” став родзинкою Вінниччини.

Старовинні села, в яких на стінах хаток красуються українські візерунки, вже не перший рік ваблять до себе туристів з усього світу. Петриківський розпис, мурал з козацької тематики, різноманітні півники, квітки та калина додають селам колориту.Проект проводиться за кошти місцевих спонсорів. Тому, щоб прийняти участь у ньому громаді села потрібно лише дати свою згоду на роботу майстрів. Обираються села, які мають багатовікову історію. А таких на Вінниччині чимало.

Першим у проекті “Мальована хата” приймало участь село Сліди Могилів-Подільського району в 2012 році. Над стінописом працювало 13 майстрів. На центральній вулиці села було розписано 20 хат та господарських будівель. За два роки до участі у проекті додалось село Наддністрянське Мурованокуриловецького району.

Над розписом 17 будівель працювало 7 майстрів. Вони прикрасили малюнками не лише хати — мури, паркани, також набули яскравих кольорів. Таким чином у 2014 році над мальовничим берегом Дністра з’явилось село, прикрашене українськими орнаментами.

Читайте также   Апетитні та якісні суші у Вінниці — це KILOGRAMM SUSHI PROJECT

В минулому році розквітло село Гонтівка, Чернівецького району. Більше 20 будівель прикрасив трипільський орнамент та декоративний розпис, переважно — на козацьку тематику. Похвалитись муралами може сільська рада, дитячий садочок, амбулаторія, пошта, магазин та навіть млин.

Господарі осель такій красі тільки раді. Майстри з розпису, що працювали над цим проектом, розповідають про долю людей, яка змінювалась на краще, після закінчення їхньої роботи.

Коли майстри працювали над розписом, то враховували побажання господарів оселі та жителів села. Але додавали й власні елементи, які несли добробут людям. – Пам’ятаю, як розписували Гонтівку, там жила бабуся в одній хатинці. Та така вона була самотня. Я спитав, що вона хоче побачити на стіні.

Вона й каже: намалюй мені щось рідне, гарне не лише на хатці, а й на коморі – її будував ще мій батько, – розповідає Сергій Бугай.– Мене ця бабця зворушила, я розмалював їй не лише хату і комору, навіть на паркані череду намалював. То вона була така щаслива, каже, ніби в юність вертається, як на малюнки дивиться і сили до життя додаються.

Читайте также   Апетитні та якісні суші у Вінниці — це KILOGRAMM SUSHI PROJECT

Ще розповів пан Сергій про долю молодого подружжя, що тільки намагалось налагодити побут у своїй родині. Після того, як на їхній хаті майстри зробили стінопис, життя стало кращим. Дивлячись на красу зовні будинку, молодята почали причепурювати все зсередини. Господар оздобив подвір’я, із задоволенням почав хазяйнувати.

З часом мешканці сіл почали власноруч розмальовувати споруди, які майстри оминули. Ці три села відтоді зажили яскравим життям. Незалежно від пори року на стінах розквітають квіти, а злагоду у родинах бережуть сакральні обереги.

Наступної весни майстри Вінниччини причепурять ще одне село. Де це буде – організатори проекту поки не розповідають. Але на презентацію “Мальованих Хаток” ми обов’язково завітаємо.

Джерело: vlasno.info
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...