«Навряд чи таке можливе»: Епіфаній звернувся до українців з важливим посланням

«Навряд чи таке можливе»: Епіфаній звернувся до українців з важливим посланням

11 січня люди у багатьох країнах світу святкують Міжнародний день «Дякую». Це свято було започатковане з ініціативи ЮНЕСКО та ООН і покликане нагадати людям про цінність хороших манер.
З цієї нагоди до українців звернувся митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.


«Чи ви бачили людину, яка щиро була би комусь вдячною, але водночас відчувала в серці злість і розчарування? Навряд чи таке можливе. А якщо бувало, то та вдячність була, вочевидь, нещирою. Адже бути вдячним — означає бути щасливим, відчувати любов», — написав він у своєму Facebook.

Епіфаній нагадав, що «вдячність — це світло, яке зігріває душу і має таку потужну силу, що просто не може втриматися всередині».«Воно запалює очі добром, виливається у подячній гарячій сльозі, дарує щиру посмішку, спонукає до міцних обіймів, іноді навіть забирає слова, але сяйво душевного подячного тепла завжди говорить більше за будь-які фрази», — додав він.

Епіфаній відзначив: можливо, через те, що свято — неофіційне, дехто вважає його несерйозним.

Але, каже священнослужитель, «важливим є привід ще раз замислитись над тим, як це, на перший погляд, звичайне слово — дякую — може змінити життя, наше ставлення до нього, наповнити його сенсом, добром і світлом».

"Навряд чи таке можливе": Епіфаній звернувся до українців з важливим посланням

Митрополит Епіфаній (фото: РБК-Україна)

«Щодня прокидаючись вранці, привчіть себе починати новий день не з планування буденних справ, не зі згадування, що не доробили вчора, не з вибору одягу, який будете вдягати, чи страви, яку будете готувати. Почніть день — з подяки. З подяки Богові за новий день, за кожен подих, кожен удар серця — свого і ваших ближніх, за всіх людей, яких Господь посилає у ваше життя», — звернувся до українців Епіфаній.

«Подякуйте за все, що маєте перед очима і довкола вас, за все, що очікує попереду і за те, що вже трапилося в минулому. Починаючи кожен день з подяки, ви зміните і власне ставлення до життя, почнете помічати хороше, і головне — цінувати його», — додав глава ПЦУ.

Він також нагадав, що найважливішим таїнством церкви є «заповідане самим Господом Ісусом Христом таїнство, яке іменується Євхаристією, що в перекладі з грецької мови означає — «подяка».

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий