«Не бути в рожевих окулярах»: у НБУ українців закликали готуватися до важких економічних сценаріїв

«Не бути в рожевих окулярах»: у НБУ українців закликали готуватися до важких економічних сценаріїв

Війна в Україні може тривати досить довго, що викличе ще гіршу економічну ситуацію в країні. Тому потрібно мати запас міцності і не робити ставку на оптимістичний сценарій розвитку подій.
Про це заявив заступник голови НБУ (Національного банку України) Сергій Ніколайчук. «Потрібно бути готовим до важких сценаріїв і не бути в рожевих окулярах, очікуючи, що війна завершиться за місяць і життя швидко налагодиться до рівня, який був до війни, – це дуже небезпечна стратегія», – цитує його «Інтерфакс-Україна».


Із закликом до громадян готуватися до дуже складної економічної ситуації, зокрема макроекономічної, виступив також колишній міністр економіки України, президент KSE (Київської школи економіки) та радник глави Офісу президента Тимофій Милованов. Крім того, він зазначив, що наслідки будуть дуже довгими.

«Війна буде довгою, наслідки її точно будуть довгими десятиліттям – … а економічна ситуація буде складною, буде багато викликів», – зазначив Милованов.
Він також підкреслив великий дефіцит держбюджету, який не вдасться закрити без емісійного фінансування Нацбанку, і навіть реструктуризація держборгу – це лише невелика частина необхідної підтримки. «На нас чекають складні часи», – прогнозує екс-міністр.

Милованов також заявив про необхідність більш чесних комунікацій та привітав рішення НБУ про девальвацію офіційного курсу гривні на 25% як чесний сигнал ринку.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий