Небезпечний для експлуатації: чим Lada Niva шокувала британського блогера. Відео

Небезпечний для експлуатації: чим Lada Niva шокувала британського блогера. Відео

Позашляховик «Лада Нива» існує вже 44 роки. На пострадянському просторі з машиною добре знайомі (як і з тим, що майже за півстоліття модель не зазнала змін). Але у глобальному плані світу цей автомобіль невідомий.
Наприклад, зовсім нещодавно машина надійшла у продаж у Великій Британії після модернізації (ВАЗ-2121 вперше отримав подушку безпеки). Auto Oboz розповідає про реакцію на позашляховик популярного британського блогера Мета Вотсона з каналу Carwow (6,4 млн. підписників). Що шокувало оглядача найбільше? (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).


Безпека Lada Niva

Європейці традиційно багато уваги приділяють безпеці на дорогах. Найбільш авторитетним регулятором у цьому питанні є Euro NCAP, який «розбиває» автомобілі у краш-тестах, що моделюють ДТП, та визначає рейтинг безпеки. Максимальна оцінка – 5 зірок. При цьому нові моделі, які одержують 4 зірки, викликають серйозні нарікання.
ВАЗ-2121 виділяється з усього, що їздить британськими дорогами

Російський регулятор-аналог, який провів краш-тест Lada Niva, визначив оцінку на рівні 0 зірок. Мет Вотсон задався риторичним питанням, наскільки ж поганий цей російський автомобіль, що отримав таку оцінку від російських же фахівців? У будь-якому разі модель просто небезпечна для експлуатації.

Виготовлений автомобіль погано, ще й дуже небезпечний

Відверто застарілий автомобіль

З моменту дебюту в 70-х роках минулого століття конструкція «Лада Нива» не зазнала принципових змін. Це повністю відображено й у дизайні. Ергономіка салону також залишилася на рівні XX століття.

Салон Lada Niva виглядає застарілим

З цієї ж причини тільки нещодавно автомобіль отримав першу подушку безпеки – бічну для водія. Як правило, таке обладнання насамперед встановлюють у кермі. Однак ВАЗ-2121 прийшов із тих часів, коли про безпеку транспортних засобів не замислювалися всерйоз. Тому колонка керма досі не передбачає встановлення подушки безпеки, хоча це стандартне обладнання будь-якого сучасного автомобіля – навіть з бюджетного сегменту.

Здібності «Лада Нива»

Цей позашляховик, на думку автора огляду, погано пристосований до повсякденної експлуатації. Повільний, незручний, з тісним заднім диваном та маленьким багажником. Гальма працюють ефективно лише на найнижчих швидкостях, а в цілому поведінка на дорозі залишає бажати кращого – до руху рівними дорогами автомобіль зовсім не готовий.

Тісний салон та маленький багажник – ключові характеристики "Лада Нива"

Ціна ВАЗ-2121

У Великій Британії за відверто бюджетний позашляховик «Лада» просять нескромну суму – 17 595 фунтів стерлінгів або майже $23 600! Величезна ціна. Для порівняння, купити Lada Niva у Росії можна за $9300.

Ціна Lada Niva вийшла нескромною

При цьому єдиний автомобіль на британському ринку, для якого Лада Нива з великою натяжкою можна назвати конкурентом, – Suzuki Jimny. Однак він набагато новіший, якісніший і безпечніший. А також краще виглядає, сучасніше оснащений та помітно дешевший – від $20 700.

Suzuki Jimny у всьому перевершує Lada Niva – навіть ціна привабливіша

До речі, у Сполученому Королівстві лівосторонній рух. Отже, кермо в автомобілі має бути встановлене праворуч. Автовиробники континентальної Європи, коли надсилають свої моделі на британський ринок, обов’язково таким чином адаптують автомобілі. У Lada, мабуть, вирішили не «заморочуватися» такою процедурою. У «Ниві» кермо ліворуч.

Чи варто купувати Lada Niva

Традиційний елемент оглядів автомобілів від Мета Вотсона – відповідь на питання «Чи варто купувати?» Автор вважає, що цю модель краще уникати.

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий