Невтішні новини для України: у Британії прем’єра Джонсона можуть відправити у відставку

Невтішні новини для України: у Британії прем’єра Джонсона можуть відправити у відставку

Британські ЗМІ пишуть, що голосування про недовіру Борисові Джонсону може відбутися наступного тижня.
У Великій Британії Консервативна партія може провести голосування про недовіру прем’єр-міністру та лідерові партії Борису Джонсону вже у середу, 8 червня.


Про це пише Sunday Times.

Джерела видання зазначають, що необхідні 54 підписи членів парламенту з вимогою провести голосування або вже зібрані, або будуть зібрані найближчим часом.Як повідомляє ВВС, 28 депутатів-консерваторів публічно закликали Бориса Джонсона піти у відставку.

У разі висловлення недовіри Джонсон залишиться на посаді прем’єра до моменту обрання нового лідера партії. Проте експерти та деякі члени британського уряду висловлюють сумніви, що Джонсона все ж відправлять у відставку у середу.

Інші співрозмовники ВВС вважають, що якщо переломний момент не буде досягнутий цього тижня, найкраща можливість для ініціаторів відставки може з’явитися пізніше цього місяця, після результату двох проміжних виборів, ініційованих депутатами-торі, які покинули парламент.

Підставою для відставки Джонсона називають гучний скандал із вечірками у розпал локдауну та пандемії COVID-19 у травні 2020-го. Сам Джонсон публічно вибачився за цей скандал, але відмовився залишати посаду.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий