Ні комюніке, ні спільного фото: на саміті G20 на Балі не досягли єдності щодо України

Ні комюніке, ні спільного фото: на саміті G20 на Балі не досягли єдності щодо України

На саміті G20, який відбувся 8 липня на індонезійському острові Балі, учасники не дійшли єдності щодо питання війни в Україні. Сторони розійшлися без комюніке та спільного фото.
Про це повідомляє видання AP News. Зазначається, що переговори розпочалися з двох непов‘язаних між собою, але від того не менш трагічних подій: відставки прем‘єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона та вбивства колишнього прем‘єр-міністра Японії.


Протягом усього саміту в залі відчувалося поглиблення розколу між Заходом та Сходом, який представляють Китай і Росія з одного боку, а з іншого – США та Європа. До того ж було помітно, як держсекретар Штатів Ентоні Блінкен та очільник МЗС РФ Сергій Лавров ігнорують один одного.

Російський представник після завершення першої сесії зустрічі вийшов до журналістів та вкотре звинуватив у погіршенні міжнародних відносин США.«Знаєте, не ми відмовилися від усіх контактів. Це були Сполучені Штати. Це все, що я можу сказати. І ми не женемося за кимось, хто пропонує зустрічі. Якщо вони не хочуть говорити, це їхній вибір», – сказав Лавров.

За час саміту він показово двічі покидав зал переговорів: під час промови міністра закордонних справ Німеччини та перед онлайн-включенням очільника МЗС України Дмитра Кулеби.

Представниця Індонезії Ретно Марсуді закликала присутніх на зустрічі колег подолати недовіру заради планети, яка стикається з численними проблемами.

«Світ ще має оговтатися від пандемії, але ми вже зіткнулися з ще однією кризою: війною в Україні», – сказала Марсуді. Вона запевнила, що війна вплинула на бідні країни, які зараз стикаються з продовольчою та енергетичною кризами.

Водночас вона заявила, що «світові стало важче сидіти разом». У цей момент Лавров спокійно перебирав документи на своєму робочому місці, не показуючи жодних емоцій.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий