Главная / Новости / Общество / Здоровье / Операція не потрібна! Вчені зробили несподівану заяву про апендицит

Операція не потрібна! Вчені зробили несподівану заяву про апендицитОперація в разі запалення апендикса не обов’язкова, оскільки пацієнту достатньо призначити курс антибіотиків, заявили фахівці з фінського університету Турку. Підставою для такої сенсаційної заяви послужили результати масштабного експерименту, що тривав п’ять років.Дослідники спостерігали за 300 пацієнтами у віці від 18 до 60 років, які погодилися лікувати апендицит без операції, а тільки антибіотиками. Протягом трьох днів ліки їм вводили внутрішньовенно — в лікарні, а потім пацієнти приймали таблетки, вже перебуваючи вдома. Результат — майже дві третини пацієнтів обійшлися без операцій. А у тих, кому вона все-таки знадобилася, видалення апендикса минуло без ускладнень.

Читайте также на NewNews:   В Украину ввозят больше б/у авто, чем новых

Попередні дослідження обережно вказували на можливість лікування апендициту антибіотиками, проте до цих пір таких рекомендацій намагалися уникати. «Лікарі не виключали можливість, що антибіотики тільки знімають гостру форму запалення — і хірургічне втручання знадобиться згодом, до того ж — більш складне», — йдеться в результатах дослідження.

Тепер, на підставі даного експерименту, фінські дослідники стверджують, що операція при неускладненому апендициті абсолютно не потрібна, можна обійтися медикаментозним лікуванням. Апендикс — невеликий відросток сліпої кишки, який розташований у нижній правій частині живота.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram