Главная / Новости / Общество / Здоровье / Операція не потрібна! Вчені зробили несподівану заяву про апендицит

Операція не потрібна! Вчені зробили несподівану заяву про апендицитОперація в разі запалення апендикса не обов’язкова, оскільки пацієнту достатньо призначити курс антибіотиків, заявили фахівці з фінського університету Турку. Підставою для такої сенсаційної заяви послужили результати масштабного експерименту, що тривав п’ять років.Дослідники спостерігали за 300 пацієнтами у віці від 18 до 60 років, які погодилися лікувати апендицит без операції, а тільки антибіотиками. Протягом трьох днів ліки їм вводили внутрішньовенно — в лікарні, а потім пацієнти приймали таблетки, вже перебуваючи вдома. Результат — майже дві третини пацієнтів обійшлися без операцій. А у тих, кому вона все-таки знадобилася, видалення апендикса минуло без ускладнень.

Читайте также на NewNews:   Названа главная опасность ''черной пятницы''

Попередні дослідження обережно вказували на можливість лікування апендициту антибіотиками, проте до цих пір таких рекомендацій намагалися уникати. «Лікарі не виключали можливість, що антибіотики тільки знімають гостру форму запалення — і хірургічне втручання знадобиться згодом, до того ж — більш складне», — йдеться в результатах дослідження.

Тепер, на підставі даного експерименту, фінські дослідники стверджують, що операція при неускладненому апендициті абсолютно не потрібна, можна обійтися медикаментозним лікуванням. Апендикс — невеликий відросток сліпої кишки, який розташований у нижній правій частині живота.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram