Пелосі провела зустріч з президенткою Тайваню: Цай Інвен у промові згадала про війну РФ проти України

Пелосі провела зустріч з президенткою Тайваню: Цай Інвен у промові згадала про війну РФ проти України

Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі 3 серпня провела зустріч із президенткою Тайваню Цай Інвен. Вони обговорили підтримку демократії на острові і не оминули увагою війну в Україні.
Подробиці розмови повідомляє BBC. Перед переговорами Інвен вручила Пелосі Орден Доброзичливих хмар за внесок у розвиток американо-тайванських відносин – найвищу нагороду на острові, яку отримали лише близько 20 людей з 1940-х років (щоб подивитися фото та відео, доскрольте новину до кінця).


«Спікерка Пелосі має давні та міцні зв’язки з Тайванем… Пані спікер, я повинна висловити вам свою вдячність», – почала зустріч Інвен, зазначивши, що Пелосі є «одним із найвідданіших друзів тайванців».

 

«Ми так пишаємося вашим лідерством, жінкою-президентом одного з найвільніших суспільств у світі. З величезним захопленням вашим лідерством і великою особистою смиренністю я приймаю цю нагороду», – відреагувала Пелосі. 

Інвен торкнулася теми війни РФ проти України, заявивши, що вторгнення Росії зробило безпеку в Тайванській протоці ще одним об’єктом уваги всього світу.

«Агресія проти демократичного Тайваню вплине на безпеку всього Індо-Тихоокеанського регіону. Тайвань не відступить. Ми твердо відстоюватимемо наш національний суверенітет і продовжуватимемо утримувати лінію оборони для нашої глобальної безпеки», – додала президентка.

Пелосі у свою чергу запевнила, що США не відмовляться від Тайваню. «Сьогодні наша делегація, якою я дуже пишаюся, прибула на Тайвань, щоб недвозначно заявити, що ми не відмовимося від наших зобов’язань перед Тайванем, і ми пишаємось нашою міцною дружбою. Зараз, як ніколи раніше, солідарність Америки з Тайванем має вирішальне значення», – оголосила вона.

 

«Сьогодні світ стоїть перед вибором між демократією та автократією. Рішучість Америки зберегти демократію тут, на Тайвані, і в усьому світі залишається непохитною», – додала Пелосі.

Лідери акцентували на тому, що США та Тайвань побудували «процвітаюче партнерство».

При цьому Пелосі згадала, що демократи та республіканці єдині у своїй підтримці Тайваню.

 
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий