Пенсії в Україні перерахують за новими правилами: яким буде масштабне підвищення

Пенсії в Україні перерахують за новими правилами: яким буде масштабне підвищення

В Україні у березні 2024-го пенсії перерахують за новими правилами. Якщо розмір індексації збережеться з урахуванням того, якою вона мала бути за старими правилами, збільшення становитиме 15,2%.
Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Зараз невідомо, якою буде індексація пенсій наступного року. Планове щорічне підвищення, яке має відбутися в березні 2024-го, буде проведено за новими правилами. «Плануємо зробити цю індексацію, як і всю солідарну систему, більш справедливою, зрозумілою і прозорою», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль ще у вересні 2023-го під час засідання уряду.


Точні плани про те, яким буде це підвищення, поки що не відомі. У розмові з OBOZ.UA експерти зазначили, що пояснення про нарахування балів за стаж зрозуміти складно: зараз у формулі розрахунку пенсії є коефіцієнт стажу, тому, індексуючи пенсію на певний відсоток, також враховується і стаж. У Мінсоці формулу ще не представили. Ймовірно, Кабінету міністрів доведеться подати відповідний законопроєкт профільному комітету Ради.

Якщо збережеться та система підвищення, що діє зараз, то в березні розміри пенсій у середньому можуть збільшити на 15,2%. Точна цифра зараз не відома, бо для цього Пенсійний фонд має підрахувати середній розмір зарплати, з якої сплачено внески, за останні три роки. Також мають підрахувати статистику щодо рівня інфляції.Підвищення також відбудеться у січні 2024-го

В Україні з 1 січня збільшать максимальну та мінімальну пенсії. Також зросте розмір пенсії для тих, хто виконав вимоги щодо стажу та досяг 65-річчя. Максимальна пенсія збільшиться з 20 930 до 23 610 грн. Підвищення на 2,6 тис. грн зачепить тих, кому виплати зараз обмежені 10 прожитковими мінімумами.

Так, прожитковий мінімум для цієї категорії українців із січня збільшиться з 2093 до 2361 грн (таким самим буде мінімальний розмір пенсії), а максимальна пенсія, відповідно, – у десятикратному розмірі. Крім того, будуть інші підвищення.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий