Перевести працівників в Україні на 4-денний робочий тиждень: 71% роботодавців готові розглянути такий перехід

Перевести працівників в Україні на 4-денний робочий тиждень: 71% роботодавців готові розглянути такий перехід

52,5% роботодавців, вважають реалістичною можливість запровадити 4-денний робочий тиждень в Україні. Водночас 47,5% опитаних вважають ідею не реалістичною для нашої країни.
Роботодавці готові до експериментів. Більшість роботодавців – 71,3% – готові розглянути перехід на 4-денний робочий тиждень у своїй компанії, в якості експерименту, свідчать дані дослідження Jooble, передає Главред.


У той же час, 28,7% не готові експериментувати зі зміною графіка співробітників.

Ті, хто згоден, готові перебудувати внутрішні процеси таким чином, щоб продукт або послуга, яку надає бізнес, залишилася доступною для клієнта без змін.Більша частина респондентів (72%) вважають, що 4-денка дасть співробітникам більше свободи у вирішенні особистих питань. Крім того, роботодавці відзначили, що це допоможе зменшити офісні витрати компанії, наприклад, на електроенергію або папір, оптимізує бізнес-процеси при меншій кількості робочих годин, підвищить лояльність співробітників до компанії, допоможе швидше вирішувати робочі завдання і збільшить самодисципліну.

87,8% опитаних Jooble роботодавців відзначили, що вони готові залишити незмінною зарплату своїм співробітникам при зменшенні кількості робочих годин. А 12,2% вважають, що зарплату логічно зменшити в такому випадку.

Роботодавці, які не готові розглянути перехід на 4-денний робочий тиждень у своїй компанії в якості експерименту відзначили, що це пов’язано з тим, що:

  • діяльність компанії не підходить для такого формату роботи,
  • зменшить доходи компанії,
  • сповільнить різні процеси в компанії,
  • зменшить контроль за роботою співробітників.

Дослідження проведено аналітиками Jooble на основі опитування 345 українських роботодавців у період з 8 червня по 8 липня 2021 року.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий