Главная / Новости / Экономика / По 40? Зростання цін на бензин позбавить українців дару мови

По 40? Зростання цін на бензин позбавить українців дару мовиЧерез зростання світових нафтових котирувань і знеціненні гривні шаленими темпами зростають ціни на паливо.

Для підвищення ціни на паливо в Україні докладає свою руку і Росія, яка вже доволі давно намагається заборонити Білорусі експорт нафтопродуктів на територію держави, що може спричинити дефіцит та підняття ціни. Проте експерти відразу ж відзначають, що подібний сценарій малоімовірний.

Крім того провідні спеціалісти відзначають, що світові ціни на нафту занадто перебільшені, та можуть будь-якого моменту впасти донизу.

Разом з тим варто відзначити, що перша половина осені «порадувала» українців неприємним сюрпризом — бензин на заправках дорожчає рекордними темпами, мало не щодня долаючи «психологічну позначку».Так, середні ціни на бензин А-95 на заправках з 3 серпня по 3 жовтня зросли на 10% — до 32,3 грн за літр, дизельне паливо подорожчало на 11% — до 30,2 грн за літр. На АЗС же найбільших компаній на кшталт WOG, ОККО, Shell літр 95-го обійдеться майже в 35 грн, а дизеля — 32,5 грн.

Експерти відразу ж пояснили, що побідне збільшення ціни на українському ринку передусім пов’язане зі збільшення вартості нафти на світових ринках. Зокрема, з середини серпня до початку жовтня котирування нафти марки Brent виросли майже на 20%.

Більше того за прогнозами експертів, до кінця цього року нафта може подорожчати до 100 доларів за барель.

Читайте также на NewNews:   Рейтинг самых богатых блогеров мира возглавил 7-летний мальчик

Відомий фінансовий аналітик Олександр Мартиненко відзначив, що ціни на нафту можуть поповзти нагору напередодні введення чергових американських санкцій проти Ірану, який є одним з найбільших експортерів «чорного золота».

«На фінансових ринках зміцнюються очікування, що інші країни — члени ОПЕК не можуть або недостатньо мотивовані, щоб компенсувати відповідні втрати світового обсягу поставок нафти», — зазначив він.

У свою чергу, директор спеціальних проектів Науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев відзначив, що прогнози засновані на бажаннях зацікавлених осіб. Так, він відзначив, що реальна вартість нафти на даний момент набагато нижча ніж вона є на світових ринках.

«Всі ці прогнози засновані на бажаннях, які є у тих, хто зацікавлений в збільшенні обсягів спекулятивного капіталу на фондових, валютних і сировинних ринках. Природно, в цих прогнозах не враховуються інтереси імпортерів нафти, які будуть страждати від тих котирувань, які ми, можливо, побачимо в найближчі місяці, — зазначив експерт. — Що ж стосується реальної вартості нафти, якщо відкинути ці інформаційні спекуляції, то вона становить приблизно 35-40 дол за барель. Все інше — спекулятивна складова, яка визначається обсягами припливу і відпливу нічим не забезпечених грошей на біржах».

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram