Погрози Україні, претензії НАТО та визнання «Л/ДНР»: про що сказав Путін у зверненні до росіян

Погрози Україні, претензії НАТО та визнання «Л/ДНР»: про що сказав Путін у зверненні до росіян

Президент РФ Володимир Путін у понеділок, 21 лютого, виступив зі зверненням стосовно української держави. Глава Кремля повідомив, що визнав «незалежність» терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».
Телезвернення почалося о 20:45, його транслювали на YouТube. У своїх заявах Путін погрожував Україні, повторював фейки про «державний переворот», розправу над російськомовними та УПЦ Московського патріархату (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).


Також він заявив, що підписав договори з ватажками «ДНР» та «ЛНР» Пушиліним та Пасічником про дружбу та співпрацю.

Путін сказав, що сучасна Україна нібито була повністю створена Росією, а Хрущов «навіщось подарував Крим Україні». Також він зазначив, що наша держава для РФ «не просто сусідня країна».Володимир Путін

Путін відкрито погрожував Україні. «Це Україна імені Володимира Ілліча Леніна – він її автор і архітектор, включно з Донбасом. Ви хочете декомунізації? Ну що ж, нас це цілком влаштовує. Ми готові показати вам, що для України означає справжня декомунізація», – заявив він.

Керівник країни-агресора сказав, що Україна «приписує собі здобуття незалежності, але це не так». Розпад «історичної Росії під назвою СРСР», сказав Путін, на совісті більшовиків. За його словами, вони «втиснули Донбас до складу України».

Він заявив, що Росія завжди співпрацювала з Україною «відкрито, чесно та з повагою до її інтересів, але замість партнерства почало превалювати утримання». Москва нібито розрахувалася за борги України, але Київ відмовився «виконувати угоди про повернення майна».

«Загальна вигода для бюджету України від допомоги Росії різних видів у 1991-2013 роках склала, за експертними оцінками, $250 млрд», – сказав Путін.

Він укотре повторив кремлівський пропагандистський вислів про державний переворот в Україні та заявив, що покарає «тих, хто спалив людей у будинку профспілок в Одесі».

«Радикали скористалися справедливим невдоволенням населення. Довели Майдан до державного перевороту. За наявними даними, матеріальна підтримка з боку США становила один мільйон доларів на день», – сказав Путін.

Він заявив про нібито утиск російськомовних, розправу над УПЦ Московського патріархату і про те, що «влада патріотів в Україні втратила національний характер і веде до десуверенізації країни».

Вступ України до НАТО президент РФ назвав загрозою для Росії. Основний противник НАТО – Росія, а плацдармом для удару буде Україна, вважає політик.

«Вступ України до НАТО і розміщення на цій території озброєння – питання вирішене. Якби про це почули наші предки, вони нам просто не повірили б», – сказав Путін.

Він додав, що у 2000 році запитав Біла Клінтона, як у США поставляться до того, щоб прийняти Росію до НАТО. «Реакція виглядала дуже стриманою», – сказав політик, додавши, що Америці нібито просто не потрібна «сильна і велика Росія».

Лунали також висловлювання відповісти на «ядерну загрозу» з України.

«Україна дійсно має в своєму розпорядженні ще радянські ядерні технології та засоби доставки такої зброї, включно з авіацією. Обзавестися тактичною ядерною зброєю Україні буде набагато простіше, ніж іншим державам, які ведуть такі розробки. З появою в Україні зброї масового ураження ситуація у світі й для нас, для Росії, зміниться найрадикальнішим способом. Ми не можемо не реагувати», – заявив він.

Наприкінці «виступу» Путін заявив, що визнав «незалежність» псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР» і сказав, що РФ нібито все зробила для «збереження територіальної цілісності України».

Він попросив російський парламент підтримати укладання договорів про співпрацю із терористами.

Нагадаємо, напередодні для обговорення питання щодо псевдореспублік глава Кремля скликав засідання Ради безпеки Росії. Усі його учасники виступили за «визнання незалежності» «Л/ДНР».

Російський міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев навіть заявив, що фейкові республіки потрібно визнавати «в їхніх адміністративних межах, включно Маріуполем». Нагадаємо, що «ДНР» та «ЛНР» є терористичними організаціями, які підтримуються Росією. Території, що зараз контролюються «республіками», вважаються окупованими. Наразі «Л/ДНР» не отримали визнання жодної держави-члена ООН.

До речі, засідання Ради безпеки могло виявитися постановковим шоу – годинник на руці міністра оборони РФ Сергія Шойгу показував 12:47, що не відповідало московському часу на момент «прямого ефіру».

Відповідно, засідання могло транслюватися в записі, тобто воно відбулося ще до того, як ватажки «ЛНР» та «ДНР» Леонід Пасічник та Денис Пушилін звернулися до Путіна з проханням визнати «незалежність».

Необхідність визнати самопроголошені республіки бойовики пояснюють фейковою інформацією про нібито наступ ЗСУ на Донбасі, яку поширюють російські пропагандисти. При цьому, як з’ясувалося, відеозвернення вони записали за два дні до публікації – до заявленої «атаки України».

Примітно, що у «конституціях» обох псевдореспублік вказані їхні рубежі в межах усієї Донецької та всієї Луганської областей. Отже, «визнання» суб’єктності «Л/ДНР» несе Україні величезні ризики в тому плані, що РФ на підставі захисту «своїх громадян» може розпочати певні дії на підконтрольній Україні території.

Нагадаємо, що Держдума РФ підтримала ухвалу про «визнання» «республік» ще 15 лютого. В Україні та світі скандальна ініціатива викликала гостру критику. У МЗС України заявили, що «визнання» означатиме свідомий вихід із Мінських домовленостей, а глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас зазначив, що це створить додаткові територіальні претензії до України.

При цьому генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав «ініціативу» порушенням міжнародного права та нагадав, що Донецьк та Луганськ – це Україна. Сам Путін тоді заявив, що Росія «має все зробити, щоб вирішити проблеми Донбасу».

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий