Главная / Новости / Политика / Помер Євген Марчук: чим запам’ятався українцям легендарний політик

Помер Євген Марчук: чим запам’ятався українцям легендарний політик

Євген Марчук помер 5 серпня. Він очолював посаду прем’єр-міністра України в 1995-1996 роках. У політика зупинилося серце, про що повідомила його дружина.У нашому матеріалі читайте, чим запам’ятався українцям легендарний політик.«Чорний день. Помер Євген Кирилович. Зупинилося серце», — написала в Facebook дружина відомого політика Лариса Івшина.

Біографія політика

Марчук народився в селі Долинівка Гайворонського району Кіровоградської області. У 1963 році він закінчив Кіровоградський педагогічний інститут (за спеціальністю вчитель німецької мови, української мови та літератури). Пізніше здобув другу вищу освіту — юриста. Також він був кандидатом юридичних наук.

З 1965 по 1988 рр. Марчук працював молодшим, старшим оперуповноваженим, начальником відділу, заступником начальника управління, начальником інспекції КДБ. У 1988-му йому доручили очолити управління Комітету держбезпеки в Полтавській області.

Помер Євген Марчук: чим запам'ятався українцям легендарний політик

Помер Євген Марчук (фото: istpravda.com.ua)

З листопада 1991 по липень 1994 рр.Марчук був головою Служби безпеки України. Він отримав військове звання — генерал армії.

У липні 1994 року призначений віцепрем’єр-міністром України, у жовтні того ж року — першим віце-прем’єром. З березня 1995 — в.о. прем’єр-міністра України, перший віце-прем’єр. З червня 1995 по травень 1996 рр. був прем’єр-міністром України.

Читайте также   Зеленському доповіли про замах на Шефіра. Його реакція буде найближчим часом


25 червня 2003 Євген Марчук був призначений міністром оборони України. Цю посаду він займав до 27 вересня 2004, формальним приводом до відставки стали вибухи на артилерійських складах в Артемівську і Новобогданівці.

Євген Марчук до травня 2019 року залишався членом української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську.

Канівська четвірка

Влітку 1999 року в розпал передвиборчої кампанії, напередодні президентських виборів — 24 серпня, в День незалежності чотири політики оголосили про створення першої в історії незалежної України політичної коаліції — «канівської четвірки». До її складу увійшли депутати, у яких був досвід і вони опозиційно ставилися до влади. До неї увійшли: Олександр Ткаченко, Євген Марчук, Олександр Мороз, мер м.Черкаси Володимир Олійник.

Згідно з домовленостями учасників, вони повинні були висунути від «четвірки» одного кандидата. Але після оголошення кандидатом Марчука, Мороз покинув коаліцію і висунув свою кандидатуру на вибори президента.

Погляди Євгена Марчука

Він виступав за:

 • чітку регламентацію повноважень виконавчої влади, зокрема, неможливість дублювання повноважень у Кабінеті міністрів та президентській адміністрації;
 • політичну структуризацію суспільства та формування уряду на підставі партійної відповідальності;
 • президентсько-парламентську модель держави;
 • вступ України до НАТО;
 • мінімізацію галузевого принципу управління економікою;
 • залучення ринковими методами тіньової економіки до легальної роботи;
 • створення пільгових умов для вітчизняного виробника та зниження оподаткування підприємств;
 • прийняття законів, які чітко регламентують економічну та фінансову діяльність підприємств;
 • впровадження суворого контролю не тільки за доходами, а й за витратами громадян;
 • повернення бюджетних боргів громадянам;
 • повернення знецінених заощаджень;
 • прирівнювання працівників освіти до державних службовців.
Читайте также   США можуть передати Україні системи "Залізний купол", - Politico

Помер Євген Марчук: чим запам'ятався українцям легендарний політик

Марчук виступав проти:

 • корупції та хабарництва;
 • закриття шахт, які не відпрацювали свій ресурс;
 • реформ в енергетиці, які пропонувала Юлія Тимошенко;
 • відмови України від участі в бушерському проекті.

Захоплення Марчука

Євген Кирилович — один з перших українських політиків, який створив персональну веб-сторінку. Він любив кілька годин просиджувати в Інтернеті та шукати інформацію.

В молодості мав другий розряд з боксу. Все життя займався спортом і грав на баяні, бігав вранці. Любив читати і слухати джаз. Говорив англійською та німецькою мовами.

Марчук також є автором книг «П’ять років української трагедії», «На шляху до НАТО» і «Україна: нова парадигма прогресу. Аналітичне дослідження».

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий