Прем’єр Албанії жорстко розкритикував ЄС через загальмований вступ і попередив українців

Прем’єр Албанії жорстко розкритикував ЄС через загальмований вступ і попередив українців

Глава албанського уряду Еді Рама жорстко розкритикував держави Європейського Союзу за неспроможність вирішити проблему з болгарським вето на початок переговорів про вступ з Північною Македонією.
Про це Рама сказав, прибувши на саміт ЄС-Західні Балкани в Брюсселі, повідомляє кореспондент «Європейської правди».


Рама зазначив, що не очікує позитивних новин від саміту у контексті прогресу щодо зняття блокади Софії. Болгарія наклала вето на початок переговорів про вступ з Північною Македонією, але від цього страждає і Албанія, оскільки процес вступу двох держав до ЄС пов’язаний.

«Це ганьба з боку Болгарії, яка тримає в заручниках дві держави НАТО, Албанію і Північну Македонію, у розпал війни на задвірку Європи, а 27 країн сидять нерухомо в страшному прояві імпотенції», — сказав Еді Рама.Він запевнив, що незалежно від розвитку подій Албанія не змінить курс на євроінтеграцію та продовжить реформи, оскільки «немає іншої альтернативи у нашому регіоні».

Він також застеріг українців від надмірного оптимізму після надання Україні кандидатського статусу на вступ до ЄС.

«Північна Македонія була кандидатом на вступ 17 років, Албанія – 8 років. Тож: ласкаво просимо, Україно. Це гарна річ — дати статус кандидата, але, я сподіваюсь, що український народ не матиме ілюзій щодо цього», — зауважив Рама.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий