Розкол у Кремлі та вразлива армія Путіна: Жданов розповів, що означають протести в Казахстані для України

Розкол у Кремлі та вразлива армія Путіна: Жданов розповів, що означають протести в Казахстані для України

Вплутавшись у ситуацію в Казахстані, армія президента РФ Володимира Путіна критично ослабла. На повномасштабний наступ в Україну агресор не має необхідних коштів. І щоб їх тепер зібрати, знадобиться щонайменше рік.
Тим часом у Кремлі намітився черговий розкол, але тепер уже в лінії МЗС. А Захід фактично поховав велику угоду між США та Росією щодо України. Таку думку в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт Олег Жданов. Далі наводимо його пряму мову.


США не дадуть Україні програти у війні з Росією

У разі повномасштабної агресії Росії ми можемо розраховувати на повну допомогу США, окрім військ. Справа в тому, що Штати вчинили дзеркально РФ – вони виставили їм ультиматум: якщо ви починаєте агресію, ми запроваджуємо санкції та надаємо Україні всебічну допомогу у військовому плані.Штати ніколи не дадуть нам програти, бо тут уже більше сфера інтересів англосаксонських країн. Навіть Борель днями заявив, що без України та без ЄС жодних домовленостей щодо російсько-українських відносин не може бути досягнуто. Фактично ця заява поховала велику угоду між США та Росією.

Час великих угод минув, тепер усе буде обговорюватися колективно, відкрито.

Я думаю, що глек між Росією та НАТО не остаточно розбито, діалог все одно буде. Не хочу загадувати, але, можливо, діалог буде вже не з Путіним.

На підготовку масштабного вторгнення в Україну Путіну знадобиться рік

Для того, щоб сформувати ударне угруповання 200-250 тисяч людей та здійснити повномасштабне вторгнення в Україну, Путіну вже в нинішній ситуації знадобиться щонайменше рік.

Зараз загроза повномасштабного вторгнення падає у рази за рахунок того, що він розтягнув свої війська всією територією Росії за рахунок Казахстану.

Фактично ця ситуація зіграла нам на руку. Зараз найголовніше – щоб оточення Зеленського не здало нас Росії. США стурбовані щодо закулісних переговорів за їхньою спиною. Основна тема переговорів – компроміси. Вони хочуть миру за всяку ціну.

Імплементація формули Штайнмаєра, амністія та все решта. Це принесе мир на Донбас, але якою ціною? Це може розколоти Україну та викликати соціальний вибух усередині країни, тобто ту саму громадянську війну, про яку люблять говорити в Кремлі.

Путіну знадобиться рік на підготовку масштабного наступу на Україну.

Путін втрачає «праву руку», у Кремлі намітився новий розкол

Зверніть увагу: 17 грудня заступник Лаврова Рябков оголошує ультиматум Штатам, а 9 січня на зустріч робочих груп їде не Лавров, а той самий пан.

Тобто Лавров дистанціювався від жорстких ультиматумів Заходу. Це означає, що в стані Путіна пішов ще один розкол, причому дуже серйозний, по лінії міжнародних відносин. Лавров не з Путіним. Але ж він був його правою рукою.

Справа в тому, що у Лаврова сім’я живе у США вже 20 років. Дочка, онуки – усі громадяни США. Він купив їм досить непогану мережу супермаркетів. Як вважаєте, ФБР скористається цим? Звичайно! Лавров не бажає бути ізгоєм. Як я розумію, на пенсію він збирається поїхати до дочки.

Ультиматум – це останній аргумент. Якщо ультиматум не виконується, треба або здаватися, або йти в бій. Після ультиматуму жодних переговорів уже не може бути.

Так, поки що про відставку Лаврова не йдеться. Незрозуміло навіть, чому немає самого Лаврова – може, через хворобу. Але для дипломатів це дуже показово. Вони розуміють свою мову з пів слова. Немає Лаврова – отже, в стані супротивника крики та паніка.

Кремль зробив велику помилку, вплутавшись у конфлікт у Казахстані.

Армія Путіна стала критично вразливою

Але що зараз робити Путіну? Наступати на Україну чи відповзати назад? Якщо відповзати – це фактично підняти руки та йти на компроміси. Він не може цього зробити.

Нападати на Україну він теж не може, бо вплутався в Казахстан, хоча силовики відмовляли його від цього. Але він сказав: «Казахстан наш!» І пішов.

А в них не вистачає війська. Вони зіткнулися з проблемою, що їм нема кого вводити до Казахстану. Зараз можна йти парадним маршем аж до Москви. Там у частинах залишилися одні строковики.

До речі, така сама ситуація була в серпні 2008 року, коли за три дні грузини розгромили майже весь авангард 58-ї армії, яка увійшла до Абхазії, і Путін збирав по всій Росії все більш-менш боєздатне.

Путінський режим зараз дуже вразливий, тому що він пішов у рознос. Він пішов у багатовекторність, чого не можна допустити. Не можна воювати на два фронти – це з самго початку програшно. Він навіть з Алмати не може війська вивести – там ідуть бої на околицях міста.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий