Главная / Новости / Происшествие / Шепелєву зламали не тільки щелепу: з’явились нові деталі затримання

Шепелєву зламали не тільки щелепу: з’явились нові деталі затриманняПісля затримання екс-нардепа від БЮТ та Партії регіонів Олександра Шепелєва виявилося, що в нього зламані щелепа та ніс.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

«Медики встановили, що в Шепелєва зламані щелепа й ніс, крім інших тілесних ушкоджень, які можна попередньо кваліфікувати як середньої тяжкості ушкодження, що спричинили довгий розлад здоров’я», — зазначив чиновник.

За його словами, на вигляд у затриманого були досить серйозні сліди тілесних ушкоджень як на обличчі, так і на тулубі. Йому було надано «повноцінне медичне обстеження за всіма параметрами».

«Так не обстежують навіть важкохворих людей, як обстежили Шепелєва», — наголосив Матіос.

Прокурор сказав, що через проблеми з обличчям колишньому депутату поставили спеціальні шини, з якими йому важко розмовляти, і він ще потребує подальшого медичного нагляду.«Поки здоров’я Шепелєва не покращиться, слідчі дії з ним проводити не можна. Потрібні його пояснення. Спочатку він повинен поспілкуватися з адвокатом, обрати визначену ним чи спільно позицію і погодитися чи не погодитися давати свідчення слідству», — розповідає Матіос.

За його словами, військова прокуратура наразі з’ясовує, хто побив Шепелєва.

«Ніхто з тих, у кого було доручення на розшук (МВС і СБУ), не брав участі у незаконному утриманні Шепелєва», — підкреслив прокурор.

Також, каже він, відповідне орієнтування було виписано на Державну прикордонну службу у випадку перетину Шепелєвим кордону.

Матіос припустив, що це могло зробити якесь кримінальне угруповання і представитися неіснуючим спецпідрозділом військової прокуратури.

Читайте также на NewNews:   ЧП в Донецке: подорван железнодорожный мост (видео)

Він також висловив здивування тим фактом, що під час затримання співробітниками СБУ у Шепелєва не було при собі мобільного телефону.

«А це означає, що телефон з ексклюзивними контактами за період його перебування в Україні у когось є. Наш обов’язок – його знайти. І обов’язково встановити та знайти місце, де відбувалося побиття», — зазначив прокурор.

За його словами, коли слідство дізнається, хто і з якою метою півтори доби завдавав тілесних ушкоджень Шепелєву, воно напевно зрозуміє мотив його «дивного повернення під чотири судові розгляди, де передбачений довічний строк покарання».

Крім того, каже Матіос, в момент затримання на екс-нардепі був «свіжий одяг» без залишків крові.

«Усі бачили його побите обличчя. Будь-який одяг має ідентифікуючі ознаки свого походження. Ми вже шукаємо», — зазначає прокурор.

Він також назвав маячнею заяви Шепелєва, що справи проти нього сфальсифіковано.

«Судовий розгляд кримінальних справ в усіх судах буде відкритий, буде досліджено всі надані нами докази, а також позицію захисту, в тому числі буде дано оцінку поясненням Шепелєва», — повідомив Матіос.

Він додав також, що прокуратура перевірить інформацію про листи, які Шепелєв нібито писав на адресу генпрокурора і президента і де він висловлював готовність співпрацювати зі слідством.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram