Май 21, 2018
Главная / Новости / Аналитика / США не дають летальну зброю Україні з однієї причини — експерт

США не дають летальну зброю Україні з однієї причини — експерт

США не надають Україні летальної зброї через відсутність офіційного стану війни з Росією.

Про це в інтерв’ю «Апостроф» сказав російсько-американський історик Юрій Фельштинський.

«Україна без бою віддала Крим, досі не розірвала з Росією дипломатичних відносин (не кажу вже про оголошення війни). Досі є найбільшим торговельним партнером Росії, досі віддає Росії борги, виплачує гроші. Досі має безвізовий з Росією режим і прямі рейси в Росію. Досі тримає на своїй території російських журналістів-пропагандистів і ганяє по своєму теле- і радіоефіру російські канали і проросійські програми. Летальну зброю надають країні, яка перебуває у стані війни. А ви у стані війни з Росією як держава не перебуваєте. Росія з вами — перебуває, в міру своїх військово-політичних можливостей, а ви з Росією — ні», — пояснив він.

Водночас Вашингтон і ЄС не «здають» Україну Москві, вважає історик.

«Трамп із легкістю поступився б Путіну у всіх переговорних пунктах щодо анексованого Криму, окупованих територій Донбасу і, може, навіть всієї України. Трамп відмовився б і від санкцій проти Росії. Але в українському питанні основний голос належить сьогодні не США, а Європі та Україні. Та й у Конгресі/Сенаті в США не всі готові віддати Україну Путіну. Не думаю, що Україну можна «здати» Росії легко і швидко, поки канцлером Німеччини є Меркель, а президентом Франції — Олланд», — зауважив він.

Читайте также на NewNews:   Почему Петр Порошенко не выиграет выборы

За словами Фельштинського, Росія зробить все від себе залежне, щоб повалити Олланда не пізніше квітня-травня і Меркель — не пізніше жовтня 2017 року, коли у Франції і Німеччині будуть чергові вибори.

«Прерогатива України — здаватися Путіну чи ні. Поки що Україна не здається. Тут все залежить передусім, а, може, і виключно — від самої України», — каже історик.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в TelegramДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *