У 2022 році буде перший випуск українських філологів

Генконсул та ректор обговорили, зокрема, про розвиток співпраці з українськими вищими навчальними закладами. Ак підкреслив, що Стамбульський університет – єдиний у Туреччині, що має відділення української мови і літератури.


І вже цього року (2022 – 24 канал) студенти вперше отримають диплом бакалавра із зазначеної спеціальності,
– наголосив він.

Зазначимо, що спеціальність «Українська мова та література» відкрили на кафедрі слов’янських мов восени 2017 року. Як пише «Дом», тоді зарахували близько 20 студентів, тепер їх – 78.Недільський подякував своєму співрозмовнику за підтримку й розвиток відділення. Він запевнив, що співпраця між університетами України та Туреччини не просто продовжуватимуться, але й наповнюватиметься новими проєктами.

Коротко про Стамбульський університет:

Джерело: «Вікіпедія»

  • Це найстаріший університет Туреччини. Адже датою його заснування вважають 30 травня 1453 року.
  • В університеті та його філіях навчаються понад 76 тисяч студентів зі 154 країн.

Повний текст допису Недільського у фейсбуці:

Сьогодні мав дуже цікаву і змістовну зустріч із Ректором Стамбульського університету, доктором Махмутом Аком. Обговорили спільні плани розвитку співробітництва з українськими вищими навчальними закладами. Ректор зазначив, що Стамбульський універитет є єдиним учбовим закладом в Туреччині, який має відділення української мови і літератури і вже цього року студенти відділення вперше отримають диплом бакалавра із зазначеної спеціальності. Подякував керівництву університету за підтримку і розвиток відділення. Запевнив, що співпраця між українськими і турецькими університетами не тільки продовжуватиметься, а й розвиватиметься та наповнюватиметься новими проектами.