Главная / Новости / Тарифи на воду змусять киян пити із калюж і митися в річці

Тарифи на воду змусять киян пити із калюж і митися в річці

У Києві наступного року зростуть ціни на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. За даними «Київодоканалу», в середньому вартість підвищиться в середньому – на 49,6%.

Нові тарифи на воду

Пояснюють такий крок зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, розміру ренти, а також збільшенням амортизаційних відрахувань, подорожчанням ремонтів основних засобів.

Директор департаменту економіки та фінансів «Київводоканалу» Ірина Кирилюк зазначила, що розрахунковий тариф на послуги водопостачання та водовідведення, за підрахунками, зміниться в середньому на 49,6% і складе 23 грн 17 коп.

Тарифи на воду та опалення в різних регіонах України

Припускають, що якщо тарифи будуть нижчими, можливі наслідки як технічного, так і фінансового характеру.

Дивіться: Комунальні тарифи: в 2018 році піднімуть ціни на холодну воду

Комунальні послуги 2018 року

В Україні, згідно підрахунків Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) поки що утримується чи не рівень витрат на оплату комунальних послуг. Розрахунок спеціалісти зробили виходячи виключно із середних прибутків по державі.

Читайте также   ПриватБанк сделал важное заявление

Як виявилося, ми витрачаємо на послуги ЖКГ приблизно 40%, а це виходить мінімум  1,6 рази вище від середньоєвропейського показника. В той же час Україна — на останньому місці в рейтингу  середньої заробітної плати і пенсії.

Головні зміни 2018 року

Середній рівень витрат на оплату послуг ЖКГ в країнах Європи – близько 25%. Найвищий рівень комунальних платежів в Данії – 28%, найнижчий на Мальті – 11%. Протягом останніх 13 років рахунки за комунальні послуги в нашій країні зросли в понад 26 разів. Приміром, в 2004 році витрати українців на ЖКГ були найнижчі в Європі, і становили всього 3-4% від рівня доходів.

Читайте также   В Харькове полицейская насмерть задавила пенсионера

Тарифи у США та Україні 

Цього року на українців також очікує зміна в порядку сплати комунальних платежів. Відповідно до прийнятого закону «Про житлово-комунальні послуги», який набирає чинності в червні цього року, вводиться поділ оплати за комунальні послуги, за винятком електроенергії і газу, на кілька платежів.

Українська комуналка у порівнянні з іншими країнами світу 

Дивіться: Зелений тариф 2018. Який дохід приносить сонячна електростанція?

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram

Loading...