Среда , Апрель 26 2017
Главная / Новости / Украина / Турчинов: росіяни хочуть зробити з допиту Януковича шоу
...
Янукович

Турчинов: росіяни хочуть зробити з допиту Януковича шоу

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що колишнього президента Віктора Януковича мають допитувати не як свідка у справах про події на столичному Майдані, а як головного обвинуваченого.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна«.

«Ви знаєте, в чому проблема цього допиту (запланований на 25 листопада допит в режимі відеоконференції)? У тому, що Януковича будуть допитувати як свідка, як не дивно це звучить», – сказав він.


«Цей допит ініціював захист бійців «Беркута», яких звинувачують у розстрілі активістів Майдану. Росіяни, що дали дозвіл на цей допит, просто хочуть зробити шоу, в якому «свідок» Янукович буде захищати «беркутівців» і поливатиме брудом Майдан», – зазначив секретар РНБО.

Турчинов висловив переконання, що Янукович не визнає свою провину.

«Він буде розповідати, що «Беркут» виконував свій обов’язок і т.д. Суд пішов на зустріч захисту підозрюваних у вбивствах і став інструментом реалізації чужого сценарію. Я переконаний, що Януковича треба допитувати не як свідка, а як головного обвинуваченого, і для цього є всі підстави. Починаючи від масштабної корупції, і закінчуючи його особистою відповідальністю за розстріл Небесної Сотні», – підкреслив він.

Читайте также на NewNews:   Украинский повысят пенсии уже с 1 мая

На його думку, Януковича також потрібно судити за державну зраду: «Згадайте підписане ним звернення до Путіна про введення військ в Україну. За це треба відповідати».

При цьому Турчинов висловив переконання, що якщо українська сторона не може забезпечити його доставку в Україну, значить має бути заочне правосуддя.

«Український суд повинен служити Україні і її законам, а не працювати масовкою в сценарії російських спецслужб», – підкреслив секретар РНБО.


Также читайте на NewNews