Апрель 25, 2018
Главная / Новости / Винница / У селі під Вінницею плодоовочевий завод перетворив річку на стічну канаву

У селі під Вінницею плодоовочевий завод перетворив річку на стічну канаву

За фактом забруднення річки і повітря порушено кримінальне провадження.

Понад п’ятдесят жителів села Лука Мелешківська під Вінницею з банкою чорної рідини в руках перекривали автомобільну дорогу, вимагаючи від власника плодоовочевого заводу пояснити, що за рідина витікає з підприємства і забруднює річку Чапля. Про це повідомляє “Голос України”.

Місцевий житель Володимир Дячук набирає у трилітрову банку рідину, що схожа на мазут.

“Чорне море — так тепер у нас називають річку… Ну що це таке чорне може бути? Якби ж тільки колір! Через сморід, що час від часу зависає у повітрі, у теплу пору ні вікно відчинити, ні дитину на прогулянку вивести”, – обурюється Дячук.

Колись у цій річці купалися, приїжджали навіть люди з Вінниці. А відколи на заводі з’явився новий власник, у річці здихає риба, а навколо розлягається сморід. У довколишніх криницях у кілька разів перевищено всі допустимі норми шкідливих речовин.

Сільський голова Володимир Сич вимагав, щоб директор заводу Валерій Прилуцький вийшов до обурених жителів села, але той по телефону сказав, що він перебуває на лікуванні за межами області. Виконавчий директор підприємства Віктор Ротов показав документ екологічної інспекції — дозвіл на водокористування і скидання води. Його пояснення щодо кольору води викликали сміх.

Читайте также на NewNews:   На Вінниччині поліція з вертольотом затримувала п’яного чоловіка зі зброєю (фото, відео)

“Можливо, це стікає сіль, якою посипають дороги”, – сказав представник заводу.

На місце події прибув начальник Вінницького райвідділу поліції Віталій Стахов і сказав, що за фактом забруднення річки і повітря порушено кримінальне провадження. А начальник Вінницької обласної екологічної інспекції Юрій Дубовий сказав, що застосовані раніше штрафні санкції результату не дали.

“Постає питання застосування більш ефективних заходів. Це може бути зупинка роботи підприємства у питанні скидання стоків у річку – повністю зупинити завод інспекція не має права. Ще раз перевіримо якість води у річці. Якщо факти забруднення підтвердяться, будемо звертатися до суду з позовом про заборону діяльності заводу”, – пообіцяв Дубовий.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram

Также читайте другие новостиДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *