Главная / Новости / Винница / У Вінниці на Замковій Горі зведуть фортецю

У Вінниці на Замковій Горі зведуть фортецю

Старовинний замок на сучасний лад планують звести на Замковій Горі, що на Старому місті.  Історики припускаюnь, це буде туристична мекка на березі річки Буг,  атмосфера якої поверне відвідувачів в епоху середньовічча. На цій горі відтворять  побут минулих часів, аби показати, як жили містяни багато століть тому.
Над вивченням історії цієї унікальної місцини Поділля десятиліттями працюють провідні археологи України.  Результат останніх розкопок, окрім свідчень про існування  на цій горі замку XVI століття, ще й  сліди  поселень XIII століття: залишки печей, вогнищ, прикрас, посуду та зброї.  Після закінчення археологічних  розкопок Замкова Гора може перетворитися на привабливий історико-культурний об’єкт: корисний та  цікавий для туристів.

“Археологічна експедиція звітувала про свої здобуття. Було сказано, що скоро вони розкриють матирикову частину,  розкриють периметр Замкової гори і пора подумати про модифікацію і введення цього об’єкту в соціальну структуру міста”, – каже архітектор Євген Совінський.

Власне бачення розвитку території, де кілька століть тому знаходився замок князів Острозьких  розповіли на спільній зустрічі історики, краєзнавці та архітектори.

“Вінниція не буде позицінуватися, як місто де є фонтан.Це один з глобальних проектів, який може заповнити ще одну важливу нішу”, – каже історик Олександр Федоришен.

Дубовий зруб, лозовий пліт та глина. Ззовні твердиня обнесена глибоким ровом, стіни якого виклали каменем.  Так виглядала цитадель на думку істориків у XVI столітті. На думку молодого вінницького архітектора Євгена Совінського прообраз замку має бути  у вигляді підкови. Аби конструкції не затуляли вигляд на Південний Буг.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...