Главная / Новости / Политика / Україна і ЄС домовилися про переговори з РФ щодо транзиту газу — Гройсман

Україна і ЄС домовилися про переговори з РФ щодо транзиту газу — ГройсманУкраїна і Євросоюз домовилися почати тристоронні переговори щодо транзиту газу європейським споживачам з РФ.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

«Ми домовилися про тристоронні переговори в форматі «ЄС — Україна — Росія» з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою», — сказав прем’єр Володимир Гройсман на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовичем.Гройсман підкреслив, що використання української газотранспортної системи — це надійна альтернатива проекту «Північний потік-2», який є політичним проектом і загрозою енергетичній безпеці Європи.

Сторони домовилися узгодити позиції по використанню ГТС — на взаємовигідних умовах.

Раніше «Газпром» заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.

Наприкінці березня заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв повідомив, що «Газпром» і «Нафтогаз» почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

Читайте также на NewNews:   Участия Зеленского в выборах «станет болезненным ударом»

У Нафтогазі наголосили, що «Газпром» продовжує відмовлятися від виконання остаточних та зобов’язуючих рішення арбітрів у двох комерційних суперечках із «Нафтогазом» та запропонував внести зміни до контрактів або розірвати їх – і таким чином скасувати рішення трибуналу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram