Україна отримує від Заходу «подарунки», які змінять хід війни – The Economist

Україна отримує від Заходу «подарунки», які змінять хід війни – The Economist

Спочатку російського вторгнення Захід постачав Україні протитанкові гармати, готуючи країну до партизанської війни, оскільки ніхто не вірив, що наша армія зможе вистояти на головних напрямках атаки ворога. Пізніше, коли стало очевидним, що українці не поступаються окупантам, а змушують навіть відступати, почали говорити про те, що в Україну мають заїхати серйозні «подарунки».
Як зазначає представник вищого військового керівництва України, наступ на Київ із півночі вдалося спочатку зупинити за рахунок протитанкової мобільної зброї типу Javelin та NLAW, але головне слово було за артилерією у зв’язці з роботою безпілотників. Тепер на півдні та Донбасі артилерія відіграє вирішальну роль. І те, що наші союзники почали постачати сучасне озброєння, може переламати хід війни, повідомляє The Economist (щоб подивитись відео, доскрольте до кінця новини).


Український боєць з NLAW

Одним з головних прорахункаів РФ на початку війни була тактика переміщення колонами по дорогах. На деяких ділянках створювалися затори. За допомогою безпілотників визначалися чіткі координати і далі працювала артилерія. Те саме стосується і ключового протистояння, яке не дало ворогові швидко просунутися в Київ – битва за Гостомельський аеродром. Там по живій силі ворога також відпрацювали «боги війни». Важливим також було те, що Росія не змогла на повну потужність використовувати свої безпілотники. Вони не бачили позиції українських військ, тож часто застосовувалася тактика хаотичного вогню. Україна ж на додаток до своїх можливостей бачити місцевість отримувала ще й дані розвідок країн Заходу.

На Донбасі артилерія наразі грає ключову роль. Оскільки насамперед вона застосовується при прориві української армії в контратаку. Тому останніми тижнями Україна отримує сучасні зразки озброєння. Президент США Джо Байден заявив про те, що Україні надішлють велику кількість гаубиць М777 і 144 тис. боєприпасів до них. Вони вже надходять і наших військових уже навчають управлінню цим озброєнням.Гаубиці М777

Австралія, Канада, Чехія, Естонія, Франція, Нідерланди, Польща та Словаччина також надіслали артилерію або заявили, що надішлють. Зазначається, що інші країни постачають важке озброєння не публічно.

При цьому найкращою артилерійською зброєю є французький «Цезар» та шведський «Арчер», вважає полковник артилерії запасу армії США Майкл Джейкобсон. Він наголосив, що артилерійські системи НАТО набагато більш досконалі, скорострільні, точні та смертоносні, ніж нинішні українські та російські. Вони краще справляються з контрбатарейним вогнем (по артилерії супротивника), а також мають модульні частини, які можна при пошкодженні знімати та замінювати на нові, залишаючи зброю у бою.

Існує проблема з тим, що для західної артилерії використовуються снаряди 155-міліметрового калібру, тоді як для українських та російських – 152-міліметрові (згідно з ще радянськими стандартами). Але після підписання Байденом закону про ленд-ліз для України проблема відпаде, постачання знарядь потрібного калібру прискориться і збільшиться.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий