Главная / Новости / Политика / Україна проти Росії: суд ООН ухвалив переможне рішення

Україна проти Росії: суд ООН ухвалив переможне рішення

У п’ятницю, 8 листопада, Міжнародний суд ООН визнав наявність своєї юрисдикції розглядати позов України проти РФ.Відповідне рішення було зачитане головуючим суддею на засіданні суду в Гаазі (Нідерланди).Україна отримала нову перемогу у Міжнародному суді ООН

Lana Zerkal/FacebookМіжнародний суд ООН визнав можливість розглядати справу про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму на Донбасі та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Читайте также   Порошенко виступив із першою заявою після прибуття в Україну. Фото і відео

Що це означає

  • Україна вимагає відшкодувати збитки за триваючі і систематичні порушення двох конвенцій.
  • Звинувачення української сторони полягають у постачанні терористам на Донбасі зброї, обстрілах мирних жителів. Ясна річ, величезна роль відводиться вині Росії за крах рейсу MH17. Окреме місце мають звинувачення щодо Криму: зокрема, дискримінація, заборона Меджлісу, вбивства, затримання й обшуки в активістів.
  • Росія вимагала від суду закрити справу і стверджувала, що конвенція щодо тероризму не може бути застосована стотовно її допомоги «Л/ДНР».
  • Надалі Суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.
Читайте также   Судді Порошенка стало зле: до суду викликали швидку

Відзначимо, рішення колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав важливою перемогою України, привітавши команду дипломатів.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий