Українці повинні заплатити податки на машини: список хочуть розширити

Українці повинні заплатити податки на машини: список хочуть розширити

Українці щорічно повинні платити податки на машини, вартість яких перевищує 375 мінімалок (2,2 мільйона гривень). Для цього Мінекономіки щорічно публікує список авто, які відповідають такій вартості (марка та рік випуску). Уже з 2022-го перелік може значно збільшиться, а замість 2,2 млн платити доведеться за авто, яке коштує від 200 мінімалок (1,2 мільйона).
Такі норми передбачено законопроєктом №5600, який в першому читанні ухвалили депутати Верховної Ради. Документ розробив Кабмін. Скільки і за що потрібно платити:


  • за старими правилами: авто коштує від 375 мінімалок, а його вік становить не більше 5 років;
  • за новими правилами: авто коштує від 200 мінімалок, а його вiк не більше 5 років.

Ставка податку фіксована і змінюватись не буде – 25 тис. грн. До речі, стільки ж доведеться заплатити і за квартири, площею від 300 квадратів і вдома від 500 квадратів. Такий платіж часто називають «податок на розкіш».

Відзначимо, більшість українців навіть після ухвалення розроблених змін платити за машини не будуть. Для цього достатньо, щоб автомобіль був випущений більше 5 років тому, або ж його вартість менше 1,2 мільйона.
Підвищити податок вирішили через те, що щорічно в Україні зростає розмір мінімалки. В результаті податок на машини платить все менше і менше українців. Надходження знижуються, бюджет втрачає мільйони.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий