Українці з газовими котлами платять за опалення і гарячу воду майже в два рази менше: розрахунки

Українці з газовими котлами платять за опалення і гарячу воду майже в два рази менше: розрахунки

В Україні опалювати житло газовим котлом може бути на 50% дешевше, ніж за допомогою централізованого теплопостачання. При цьому підігрівати холодну воду за допомогою газового водонагрівача може бути майже на 60% вигідніше, ніж платити за гарячу воду комунальним підприємствам.
Опалення та гаряча вода в приміщенні площею 60 квадратів на двох осіб із газовим котлом обійдеться в 2105 грн, а за цю ж комуналку, якщо використовувати централізоване постачання, доведеться віддати вже 4112 грн.


Скільки доведеться платити за опалення

Для розрахунку ми використовували нормативи споживання комунальних послуг, які враховують при розрахунку розміру субсидій. Згідно з ними, на опалення одного квадратного метра доведеться витрачати або 4 кубометри газу (якщо є котел), або 0,0431 Гкал (для централізованого опалення). З огляду на тарифи «Київтеплоенерго» на опалення і вартість кубометра газу від «Нафтогазу», отримаємо:  • опалення будинку в 60 квадратів газом – 1910 грн на місяць;
  • опалення будинку в 60 квадратів централізовано – 3800 на місяць.

Скільки доведеться платити за гарячу воду

Згідно з нормами, в середньому людина витрачає на місяць 1,6 кубометра гарячої води. У разі, якщо підігрівати воду самостійно, ще приблизно 7,2 кубометра на людину «йде» на підігрів холодної води. Якщо використовувати київські тарифи та норматив споживання на сім’ю з двох осіб, отримаємо:

  • гаряча вода при підігріві газом – 195,8 грн на місяць;
  • гаряча вода централізовано – 313,2 грн на місяць.

Вимкнути гарячу воду можна, а опалення – ні

Українці в багатоквартирних будинках, який під’єднаний до центрального опалення, не мають права індивідуально відключити від теплопостачання тільки своє житло. Це може призвести до дисбалансу всієї системи опалення в багатоповерхівці. А ось ті, хто живе в багатоповерхівках, часто купують квартири вже з встановленими газовими котлами і самі регулюють, скільки тепла витрачати і яку температуру підтримувати в будинку.

А ось відмовитися від гарячого водопостачання, написавши попередньо заяву, може практично будь-яка сім’я. Щоправда, часто замість газових котлів використовують електричні (розрахунки про можливу економію з ними читайте незабаром).

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий