Українців за перекази на картку можуть оштрафувати на 85 тис. грн: як заборонили оплачувати товари і послуги

Українців за перекази на картку можуть оштрафувати на 85 тис. грн: як заборонили оплачувати товари і послуги

Українці, які отримують оплату за свої послуги і товари на банківську картку фізособи, можуть заплатити штраф у розмірі 85 тис. грн. Крім того, за це можуть конфіскувати товар. Як зазначають юристи, чинна система обміну інформацією між банками і фіскалами не дозволяє ефективно визначати порушників, хоча за законом приймати оплату на особисту картку дійсно заборонено.
«Такі розрахунки проводяться з грубими порушеннями податкового законодавства, продавці отримують невраховані доходи, не платять певні податки, збори і обов’язкові платежі», – пояснили в Державній податковій службі.


Як пояснив керівний партнер Interlegum Олександр Маленко в коментарі UBR, деяких українців, які приймають оплату на картку, знайти практично неможливо. Наприклад, репетиторів або деяких самозайнятих. «Їх взагалі неможливо знайти», – впевнений юрист.

«Обслуговувальні банки не зобов’язані повідомляти ДПС про відкриття особою карткового банківського рахунку. За таких обставин і сам факт наявності в конкретної особи карткового рахунку, і будь-які банківські операції через нього недоступні для фіскальних органів, що і дозволяє уникати сплати податків і взагалі уваги податків», – зазначив він.
Відзначимо, за правилами всі українці, які займаються підприємницьку діяльністю, повинні оформитися в якості фізосіб-підприємців. При цьому, залежно від оборотів, відрізняється і ставка єдиного податку. Простежити обертів тих українців, які приймають оплату на особисту картку, практично неможливо.

Правда, за новими правилами перевіряти перекази можуть самі банки в межах фінансового моніторингу. Підозрілі операції можуть блокувати.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий