Українцям перерахували частину тарифів на газ: кому доведеться заплатити на 700 грн більше

Українцям перерахували частину тарифів на газ: кому доведеться заплатити на 700 грн більше

В Україні постачальники газу показали місячні тарифи на блакитне паливо на листопад. Частина компаній свої ціни підвищила, інша – зменшила суми. В результаті деяким сім’ям за блакитне паливо доведеться платити на 700 грн більше в місяць.
Зазначимо, що більшість українців користується річними тарифами, для них суми у платіжках не зміняться до кінця опалювального сезону.


А ось тим, хто вибрав місячні продукти, доведеться переплачувати. Справа в тому, що ціна на газ у таких тарифах змінюється залежно від біржових котирувань, а вони за даними УЕБ перевищують 30 грн за кубометр.

Як змінилися тарифи:  • «Агросинтез Трейдінг» не опублікували ціни;
  • «Волиньелектрозбут» опублікували ціну 12,98 грн (не змінили);
  • «Київгазенерджі» не опублікували ціни;
  • «Енерджі Трейд Груп» 7,788 грн за куб;
  • Yasno – 8,46 грн. за куб (було 12 грн);
  • «Одесагаз-постачання» 13 грн;
  • «Асканія Енерджі» 19,95 грн (тариф не змінили);
  • «ТАС Енергія Країни» 38,35 грн (було 31,06 грн)

Наприклад, якщо клієнт «ТАС Енергія Країні» за 100 кубів цього місяця заплатить 3 106 грн, то у листопаді за таку саму кількість доведеться віддати вже 3835 грн.

Абсолютна більшість українців користується річними тарифами на блакитне паливо. Їм змін із листопада чекати не варто. А подорожчання може зачепити тих, хто перейшов на місячні тарифи.

Місячні ціни на газ вже досягли найбільшого в історії України розміру. Так, наприклад, постачальник «ТАС Енергія Країни» у жовтні продавав куб за 31,06 грн, а у листопаді – вже по 38,35 грн.

На початку осені-2021 за газ переплачували й ті, хто втратив свого постачальника газу. Таких клієнтів переводять до ПНН – постачальнику «останньої надії».

Таким постачальником в Україні є «Нафтогаз». Тариф цієї державної компанії на газ для клієнтів ППН у вересні перевищував 12 грн, а в жовтні – і взагалі був вищим за 16 грн за кубометр.

На листопад 2021 року тариф постачальника «останньої надії» зменшили, причому відразу вдвічі – до 7,96 грн за куб. Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів. Цікаво, що ціну змінили заднім числом – нова вартість газу встановлена на період з 1 жовтня по 30 листопада.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий