Українцям почали силоміць та з лайкою вручати повістки у військкомат (відео)

Українцям почали силоміць та з лайкою вручати повістки у військкомат (відео)

В Україні почастішали конфлікти між громадянами та представниками територіальних центрів комплектування та соціального захисту. Вони виникають навколо грубих порушень, які скоюють представники військкоматів та правоохоронці при врученні повісток військовозобов’язаним.
Подекуди процес “вручення повістки” правоохоронцями та представниками центрів комплектування супроводжується застосуванням фізичної сили до військовозобов’язаних. Зняті очевидцями у різних куточках країни відео почали з’являтися у мережі, передає Обозреватель.


Так, у Новомиргороді, що на Кіровоградщині, правоохоронці у прямому сенсі слова “заламували” чоловіка, який відмовлявся взяти повістку. На крики жінок, які намагалися нагадати поліцейським, що вони мають справу не з небезпечним злочинцем, а з пересічним громадянином України та просили припинити насилля, правоохоронці не зважали. Зі сторони все, що відбувалося, дійсно нагадувало затримання якогось озброєного рецидивіста.

На відео видно також чоловіка у військовій формі. У те, що відбувається, він особливо не втручається.А у Долині, що на Івано-Франківщині, повістки взялися роздавати на прохідній оптової бази. Очевидці зафіксували, як представник центру комплектування штурхає одного зі співробітників бази, котрий намагається пройти на своє робоче місце – і заявляє, що той має їхати з ним до військкомату.

На зауваження керівника бази, що не можна забирати людину без попередження, коли він не може навіть попередити родину (зі слів керівника, у його підлеглого вдома хвора мати, яка зранку відправила сина на роботу, а не на війну), представник військкомату заявляє, що “виконує закон”.

Він також затосовує фізичну силу відносно вочевидь слабшого за нього “призовника”.

Схожу картину – хіба без відвертого насилля та гучних матюків – спостерігали днями також мешканці Одеси. На знятому перехожими відео видно, як група чоловіків у камуфляжі зупинила посеред вулиці молодика – і не давала йому піти. Судячи з коментарів очевидців, вони намагалися забрати чоловіка до військкомату – і робили це, м’яко кажучи, в не дуже законний спосіб.

Безумовно, захист батьківщини є одним з основних обов’язків кожного громадянина України. Однак навряд чи бодай у якихось законах чи нормативних документах прописані подібні дії з боку посадових осіб задля “спонукання” українців виконати свій обов’язок. Тож кожен випадок перевищення своїх повноважень посадовцями, без сумніву, має отримати належну оцінку – так, аби Україна прямувала подалі від Росії і поближче до Європи не лише на словах, але й у діях.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий