Вторник , Апрель 25 2017
Главная / Новости / Украина / Українська чиновниця підірвала мережу своєю декларацією: має землі площею з Румунію

Українська чиновниця підірвала мережу своєю декларацією: має землі площею з Румунію

Найбільшою землевласницею в Україні виявилася чиновниця з Вознесенська, що на Миколаївщині.

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ.

Начальник відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Вознесенської РДА Олена Собко спільно з чоловіком Андрієм задекларувала земельні ділянки в загальному обсягу на 252 700 000 000 кв.м.

Земельні ділянки, що перебувають у власності чиновниці з Миколаївщини, можна порівняти за розміром з країнами (252 700 000 000 кв.м. = 252 700 кв. км). Наприклад, такі «лані широкодолі» Собко перевищують за площею Білорусь (207 600 кв. км), Велику Британію (244 820 кв. км.), Румунію (237 500 кв. км) і є майже як площа Нової Зеландії (268 800 кв. км).


...

За площами українських агрохолдингів миколаївська чиновниця також перевершила всі межі: 252 700 000 000 м² = 25 270 000 га – це – більше ніж у UkrLandFarming Олега Бахматюка (670 тис. га), Кернел Груп Андрія Веревського (422 тис.га), «Миронівський Хлібопродукт» Олега Косюка (320 тис.га).

Чиновниця з Вознесенська «переплюнула» навіть володіння американських землевласників, зокрема Джона Малоуна – №1 у списку «15 найбільших землевласників Америки», – який володіє 2,2 млн акрів, тоді як чиновниця з Миколаївщини має 62 млн акрів.

Читайте также на NewNews:   На Кабміні розповіли, як працюватиме безвізовий режим і біометричні паспорти

Власність Собко можна порівняти з площею третини України, якщо підсумувати площі декількох областей України – Миколаївської, Одеської, Херсонської, Кіровоградської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Полтавської.

База YouControl показує, що Олена Собко є співзасновницею фермерського господарства «Оазис». Черед переліку інших засновників виключно особи з прізвищем Собко – Валентина Собко (30%), Андрій Собко (8%), Олена Собко (8%), Віктор Собко (8%), Ірина Собко (8%), Геннадій Собко (8%), Тетяна Собко (8%). Кінцеві бенефіціарні власник (контролер)  – Валентина та Геннадій Собко.

Припускається, що задеклароване майно є просто помилкою в декларації чиновниці. Але воно може привзести до серйозних наслідків у плані відповідальності за законом. За результатами аналізу декларації Олени Собко, Національна антикорупційна платформа підготувала відповідне звернення до НАЗК бо виправлення помилки тепер можливо лише через агенство.


Также читайте на NewNews


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *