Май 28, 2018
Главная / Новости / Общество / УВАГА! УКРАЇНЦІ, БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ. Ваші дані продають в інтернеті за 50 тисяч

УВАГА! УКРАЇНЦІ, БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ. Ваші дані продають в інтернеті за 50 тисяч

Особисті дані українців продають в інтернеті за 50 тисяч гривень.

Шахраї все частіше дошкуляють українцям через електронну мережу.

Дедалі частіше українці стають жертвами так званих кіберзлочинців, які знають номери телефонів, адреси електронних скриньок та дані банківських карток і використовують це, аби видурити гроші.

В Україні існує ціла індустрія з продажу особистих даних громадян.

Злочинці йдуть у ногу з часом і полюють за електронними гаманцями українців через мобільні прилади – смартфони і планшети.

Потерпають від цього не лише окремі фізичні особи, а й цілі компанії.

Особисті дані громадян, які полегшують стеження та доступ до коштів, використовують як товар для продажу – наприклад, задля розсилки рекламних повідомлень.

Однак цією інформацією можуть легко заволодіти й шахраї.

Дедалі частіше українці стають жертвами так званих кіберзлочинців. Вони звідкілясь знаходять ваші номери телефонів, адреси електронних скриньок, дані банківських карток – усе заради наживи.

Хтось вчасно помічає і убезпечується. Однак найчастіше шахраї встигають витягти з людини кругленьку суму.

І як з’ясували журналісти, для цього злочинцям не обов’язково стежити за вами і збирати інформацію. Торговці інформацією про громадян кажуть, що беруть її з відкритих джерел. Зокрема, добре відомих декларацій про доходи публічних осіб. Однак значно ширше – із соцмереж.

Там довірливі громадяни добровільно залишають чимало ідентифікаційних даних щодо себе. Щодо закритих джерел, то це можуть бути дані, добуті за допомогою хакерів – коли вони ламають електронну систему захисту підприємства і забирають усю інформацію про співробітників і клієнтів, а потім продають її. Ринкова ціна – від 500 гривень до 50 тисяч.

Читайте также на NewNews:   Трагически ушел из жизни украинский офицер Александр Конотопенко: его последние слова

«Вони продавалися, продаються і будуть продаватися. Тому що коли є попит – є пропозиція», – наголошує правозахисник Денис Овчаров. Таких злодюжок спіймати вкрай важко.

По суті, правоохоронці мають справу з невидимими ворогами. Тому радять великим підприємствам не економити на гарних айтішниках, а простим людям – менше розповсюджувати свої контакти.

«Ваш номер телефону не є таємницею. Ви ж роздаєте його, залишаєте, коли ви дзвоните в доставку піцци чи замовляєте таксі», – пояснює представник одного з мобільних операторів Вікторія Рубан. А от про надмірну відвертість щодо адреси, місць роботи та інших особистих даних у соцмережах – варто подбати. Так само, як і про безпеку свого мобільного пристрою та комп’ютера від загрози вірусів.

Ще одна порада – менше довіряти різним акціям, занадто низьким цінам в інтернет-оголошеннях і переходам за різними посиланнями в мережі. За всім цим можуть приховуватися шахраї.

Закон про захист персональних даних передбачає покарання до 5 років за махінації з особистими даними. Однак, враховуючи і тотальну торгівлю контактами і нечасті випадки вилову таких злодюжок, безпека гаманця, зокрема  й електронного, залежить насамперед від його власника.

 

Источник: Корупція.Інфо

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *