Главная / Новости / Политика / В Україні запропонували заборонити мат, люди розгнівані

В Україні запропонували заборонити мат, люди розгнівані

На сайті Верховної Ради України з’явився законопроєкт “Про протидію лихослів’ю”, який передбачає очищення української мови від нецензурної лексики.

Його ініціатором стала народна депутатка, політична і громадська діячка Ольга Богомолець. Головним комітетом зазначений комітет із питань свободи слова та інформаційної політики, який очолює Вікторія Сюмар, повідомляє Українська правда.За словами нардепа, він стосується лише громадських осіб і простору, а також засобів масової інформації.

“Цей закон виключно про публічних осіб. Про публічний простір і про засоби масової інформації. В цьому законі пропонується дати визначення лихослів’ю, визначення алфавітного порядку тих слів, які не можна вживати в публічному просторі публічним особам”, – сказала вона.

Читайте также   Данилов не исключил обмен Медведчука и Ко на украинцев-политзаключенных России

“Наступне, спеціальна компонента має бути щодо ЗМІ та Інтернету. Дуже часто одну літеру замінюють певними значками. Від цього значення слова не змінюється, а просто начебто його немає, але всі знають про що мова”, – додала Богомолець.

Проект зареєстрований 2 липня. Згідно з документом пропонуються штрафи у розмірі від 680 до 1275 грн залежно від того, хто і де порушив. Також пропонується заборонити використання матюків на ТБ, а у разі порушень — штрафувати в обсязі 10% розміру ліцензійного збору. Отримані від цього кошти мають намір спрямовувати на розвиток Українського культурного фонду.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий