В Україні запроваджують мораторій на стягнення боргів з комуналки, але не для всіх

В Україні запроваджують мораторій на стягнення боргів з комуналки, але не для всіх

В Україні вводять на час воєнного стану мораторій на примусове стягнення боргів за комуналку. Мораторій стосуватиметься виключно фізичних осіб, які проживають у громадах, розташованих у районах проведення воєнних дій або які перебували у тимчасовій окупації. Також не буде стягуватися заборгованість із тих, чиє житло було зруйноване війною.
Відповідний законопроєкт №7531 ухвалили депутати Верховної Ради у другому читанні та в цілому. Про це повідомили нардепи Ярослав Железняк («Голос») та Олексій Гончаренко («ЄС»). За документ 27 липня проголосували 312 депутатів.


Запроваджені законопроєктом зміни стосуються саме виконавчої частини. Тобто рішення про стягнення боргів можуть виноситися, але не виконуватися.

«З метою забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина в умовах воєнного стану потрібне правове врегулювання питання зупинення примусового виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги», – йдеться в пояснювальній записці до документа.Також у супровідних документах уточнюється, що стягнення з фізичної особи заборгованості за ЖКП не провадиться:

  • на період дії воєнного стану в громадах, розташованих у районах проведення воєнних дій або які перебувають/перебували у тимчасовій окупації;
  • для осіб, район проживання яких перебуває в оточенні відповідно до переліку Мінреінтеграції;
  • якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, знищеного чи пошкодженого внаслідок воєнних дій.

При цьому у Верховній Раді раніше вже попередньо схвалили запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів. У документі йдеться, що на час воєнного стану та протягом шести місяців після його скасування заборонено:

  • підвищувати вартість доставки газу;
  • підвищувати тариф на опалення;
  • підвищувати тариф на гарячу воду;
  • підвищувати тарифи на газ.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий