Главная / Новости / Общество / Вакцинація, сертифікат або тест: Кабмін посилив правила пасажирських перевезень

Вакцинація, сертифікат або тест: Кабмін посилив правила пасажирських перевезень

Кабінет міністрів України посилив правила пасажирських перевезень в «жовтій», «помаранчевій» і «червоній» зонах адаптивного карантину. Нові обмеження почнуть діяти з 21 жовтня.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.«Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень в будь-якому виді транспорту «, — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте также   "Таких людей називають світочами науки": померла ексміністерка освіти Любомира Мандзій


Які документи необхідні

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епідемічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу літаків і пасажирів одного з цих документів:

  • підтвердження повного курсу вакцинації (або отримання однієї дози для регіонів «жовтої» зони)
  • міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію від COVID-19 (вакциною, яка дозволена ВООЗ); негативний ПЛР-тест; документ, що підтверджує одужання від COVID-19, дію якого підтверджено через додаток «Дія»
  • негативний тест на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (діє 72 години)
Читайте также   Курс «BIM-проектирования. Основы проектирования вентиляционных систем в Autodesk Revit»

На якому транспорті діятимуть обмеження

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий