«Викинули з лікарні на вірну смерть!» На Київщині вибухнув скандал через загибель онкохворої з коронавірусом

«Викинули з лікарні на вірну смерть!» На Київщині вибухнув скандал через загибель онкохворої з коронавірусом

У Київській області померла онкохвора пацієнтка Людмила Гячас, у якій також був підтверджений COVID-19. Рідні та друзі звинувачують медиків ледь не у вбивстві. У важкому стані жінку з Київського обласного онкодиспансеру відвезли за 80 кілометрів до лікарні в Кагарлику.
Боротьба за життя

У Людмили була холангіокарцинома, у лютому цього року їй видалили 80% печінки. Якийсь час перебувала на хіміотерапії, почувалася задовільно, а 22 квітня їй погіршало, тож вона звернулася до лікаря в Київському обласному онкологічному диспансері. Той порадив в разі погіршання стану викликати швидку.


25 і 26 квітня Людмила викликала швидку допомогу, яка доставила її в обласну лікарню, де жінку стабілізували та відправили додому. Однак вже 27 квітня чоловік привіз її в Київський обласний онкологічний диспансер – уже без свідомості. У жінки виникла внутрішня кровотеча.

Гячас надали всю необхідну допомогу, стан стабілізували, зробили рентген і ПЛР-тест. 1 травня з’ясувалося, що в неї – COVID-19.

Пацієнтку вирішили перевезти до опорної лікарні, що надає допомогу в разі коронавірусної інфекції. Однак не до найближчої київської, а до районної – в місто Кагарлик. За 80 кілометрів від онкодиспансеру, в якому перебувала Людмила.

Зазначимо, у жінки була внутрішня кровотеча. За твердженням близьких, її категорично не можна було чіпати.

«Виходило кілька сюжетів на телебаченні про хвору в онкоцентрі, після чого Люду кинули в швидку й відвезли в Кагарлик – у старий госпіталь, де технічно, звісно, такій хворій допомогти не можуть. Хоча ще за день до того лікарі стверджували, що Люду не можна рухати навіть на міліметр, оскільки є внутрішня кровотеча. Мотивація – відсутність київської прописки», – повідомила кума Людмили Богдана Марченко.

Водночас онкологиня Тетяна Горбатюк під одним із постів про страшну ситуацію, в якій опинилася онкохвора, написала, що реєстрація вже не має значення.

7 травня Людмила померла, не приходячи до тями.

Дуже гостро на ситуацію з Людмилою Гячас відреагували в мережі. Люди були обурені тим, що трапилося.

Під загрозою й медики

Коронавірус загрожує не тільки пацієнтам онкоцентру, а й співробітникам. Після консультацій із Державним лабораторним центром та обласним штабом із боротьби з поширенням коронавірусу в онкодиспансері обстежили на COVID-19 усіх контактних осіб.

Один із лікарів за умови збереження анонімності повідомив OBOZREVATEL, що серед персоналу цієї установи вже є підтверджені випадки коронавірусу.

Смертний вирок

На думку друзів Людмили, онкодиспансери цілковито не готові до того, що їхні пацієнти можуть нездужати на COVID-19, і це є смертним вироком для хворих.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook Олена Підгірна.

Онкологічна хвора Олена Іщенко розповіла OBOZREVATEL, що ця категорія пацієнтів справді дуже вразлива.

«Розумієте, ми й так максимально бережемося. Пересуватися в масці, уникати контактів із незнайомими і/або хворими на ГРВІ людьми – для багатьох із нас є звичною справою. Але з початком пандемії коронавірусу стало набагато тривожніше. Ми ходимо по мінному полю. Щодо ситуації з Людмилою… Я впевнена, що її могли б залишити в тій же палаті онкодиспансеру, але максимально обмежити доступ. Те, що її перевезли, а по суті – викинули з лікарні – прирекло її на неминучу смерть. Боюся, що завтра таке ж може трапитися з кожним із нас», – поділилася жінка.

«Пацієнтка була транспортабельна»

Заступник директора Київського обласного онкологічного диспансеру Валерій Костіков у коментарі OBOZREVATEL розповів про дії медиків після підтвердження COVID-19 у Людмили Гячас:

– Ми відразу зв’язалися зі штабом, який є при Київській облдержадміністрації, і департаментом охорони здоров’я  повідомили про цю ситуацію. Сповістили обласну диспетчерську службу. Нам було рекомендовано перевезти пацієнтку для подальшого лікування в профільне відділення певної лікарні. На той момент це була Кагарлицька центральна районна лікарня.

Ми замовили спеціальний транспорт, яким пацієнтка й була туди спрямована. Підкреслю, це не якісь забаганки чи бажання – просто є певний порядок, який затверджений наказами МОЗ, департаменту охорони здоров’я. Ми діяли згідно з цим порядком.

Стан пацієнтки на момент транспортування оцінює лікар, який перебуває на чергуванні. Медики оцінили стан Людмили як транспортабельний, інакше б ніхто не ухвалив таке рішення. Тому я не думаю, що сам факт транспортування якось вплинув на її стан. На нього вплинуло те, що вона отримувала спеціальне лікування, яке пригнічує імунітет. Всі хворі, які отримують хіміотерапію, попереджені про те, що повинні уникати місць скупчення людей, контактів тощо. І зараз мова не тільки про коронавірус.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий