Главная / Новости / Общество / Волонтерка – про ситуацію з COVID-19 в Одесі: у нас реальне пекло, записи в телефоні гірші за фільм жахів

Волонтерка – про ситуацію з COVID-19 в Одесі: у нас реальне пекло, записи в телефоні гірші за фільм жахів

Волонтерка Катерина Новжевнікова поділилася новим криком душі про COVID-катастрофу в Одесі. Нині в переповнених пацієнтами лікарнях не вистачає кисню, через нестачу ліжок реанімаційні хворі лежать удома, деякі одесити орендували вертоліт, щоб відвезти родича до сусіднього міста, але й там місця не знайшлося.Таку ситуацію голова благодійного фонду «Корпорація монстрів» назвала «реальним пеклом». Її вона описала на своїй сторінці у Facebook.«Дзвінки шквалом уже. Місць майже немає – на все місто трохи більш ніж 20, у ручному режимі запихаємо кого куди можна. Беруть тільки середньої тяжкості. Реанімаційні місця – катастрофа. Черги, вже і в стаціонарах, і вдома лежать реанімаційні. Вранці родичі однієї пацієнтки знайшли вертоліт за $10 тис., щоб транспортувати в інше місто! Але місця не знайшли», – повідомила Новжевнікова.За її словами, кисневі концентратори, які періодично привозять, волонтери та медики миють, змінюють на них фільтри й одразу ж видають тим, хто стоїть у черзі. Коронавірус в Одесі «зніс усю медсистему» – пацієнтам з іншими, не менш складними захворюваннями, місця в медустановах насилу знаходять.

Читайте также   Помер колишній мер Києва Олександр Омельченко

«Зранку шукаю місце для бабусі, яку донька тягне сама вже три тижні. Вона продала все. Борги 50 тис. На останньому виклику спілкуюся з лікарем швидкої, каже: пацієнтка термінальна, зробити нічого не можна, сатурація 30, вибачте. Пояснюю доньці, що мама помирає. Чую крик, суцільний крик. Прошу сісти з мамою поряд, взяти за руку і просто дати їй спокійно піти», – розповіла одну з історій волонтерка.

Вона додала, що паралельно з цими випадками шукала в медустановах інших районів пацієнта, якого госпіталізували ще 15 жовтня. Його родичі не знали, в якій із двох лікарень знайти рідного.

«Грошей їхати немає, мовляв, допоможіть знайти. Я знайшла. Помер 20.10. Сьогодні 01.11. Як таке може бути? Моя голова відмовляється це все приймати. І тут дзвінок: «Дайте кисень. У мене сатурація 78». За такої потрібна термінова госпіталізація, викликайте швидку. «А якщо сатурація 87, то дасте?» – описала волонтерка.

Читайте также   Шлифовальный станок: укомплектовывайте свою столярную мастерскую правильно!

Вона зізналася, що повідомлення у її телефоні більше схожі на сценарій фільму жахів, через безвихідь у неї виникає бажання закрити фонд. Причиною тому стали й люди, які досі вірять, що коронавірус – це «вигадка», а з вакциною в організм «вживлюють чип».

«Записи в телефоні гірші за будь-який фільм жахів. А у Facebook битви і всіх кличуть на мітинг 03.11 по всіх містах проти вакцинації. Я пропустила, мабуть, момент, де наше суспільство звернуло кудись не туди. Дуже хочу закрити фонд…» – підсумувала Ножевнікова.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий