«Вони б нас захопили за три дні»: Зеленський пояснив, чому українців не попередили про вторгнення Росії

«Вони б нас захопили за три дні»: Зеленський пояснив, чому українців не попередили про вторгнення Росії

Якби влада завчасно попередила українців про повномасштабне вторгнення Росії, то ворог захопив би Україну за три дні. Це посіяло б хаос у суспільстві.
Інша справа – коли хаос контрольований і це воєнний стан.


Про це президент України Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю Washington Post.

Він також поінформував, що від початку масштабної війни Україна почала втрачати від 5 до 7 млрд дол. на місяць.«Якби ми це повідомили (про підготовку Росії до вторгнення – ред.) – а цього хотіли деякі люди, яких я не буду називати, – тоді я б втрачав 7 млрд дол. на місяць від жовтня минулого року, і в той момент, коли росіяни справді атакували, вони б нас захопили за три дні», – висловив переконання президент.

«Я не кажу, чия це була ідея, але загалом наше внутрішнє відчуття було правильним: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають з країни«, – пояснив Зеленський.

Він додав, що коли вторгнення РФ таки відбулося, «ми були настільки сильними, наскільки могли бути».

«Частина наших людей виїхала, але більшість залишилася тут, воювали за свої домівки. І як би цинічно це не звучало, але це люди, які все зупинили», – зауважив глава держави.

«Одна справа, коли хаос контрольований і це військовий час – ти керуєш державою по-іншому. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру. І зовсім інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників та інституцій. А мінус 7 млрд дол. на місяць навіть без зброї – це вже велика війна для нашої країни», – розповів президент.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий