Главная / Новости / Общество / “Халяви не буде”: Київстар скасовує безлімітні тарифи

“Халяви не буде”: Київстар скасовує безлімітні тарифи

Глава «Київстару» Олександр Комаров має намір переглянути тарифну лінійку і прибрати з неї безлімітні пакети. Про це він заявив 14 березня 2019 року в Києві під час першої зустрічі з українськими журналістами після його призначення на посаду в кінці минулого року, пише UBR.«Безліміт, без урахування потреб абонента – це утопія з негативним результатом. Ми хочемо пропонувати абоненту той обсяг послуг, який він реально буде використовувати», – заявив Олександр Комаров. Відзначивши при цьому, що споживачам доводиться оплачувати дата-трафік, який вони повністю не використовують.Схід справа тонка

Він послався на досвід Казахстану, де кілька років керував місцевим підрозділом «Білайну» (обидва оператори підконтрольні материнській компанії Veon). Казахстанські мобільні оператори, на відміну від українських, обмежують обсяг включеного в пакети інтернет-трафіку. Як правило, це 20-30 гігабайт на місяць.Але саме у тамтешнього «Білайну» знайшовся єдиний тариф з безлімітним інтернетом, «Більше за 7490». В якому абонплата за чотиритижневий період становить 7490 тенге. У перерахунку за курсом Нацбанку на 14 березня 2019 року ця становить 1 058 грн.

Читайте также   В Україні скоротилося виробництво олії: очікувана ціна – понад 100 грн

Але і настільки недешевий пакет строго формально не можна назвати безлімітним: в його описі зазначено, що обсяг включеного трафіку обмежений 200 ГБ, після вичерпання яких швидкість «може бути знижена» до 256 Кбіт / с. Кого це не влаштує, може сплатити внесок повторно і отримати ще 200 ГБ.

Українська халява

У «Київстару» вартість безлімітних тарифів починається зі 150 грн. – «Київстар 4G» для контрактної форми обслуговування. А для припейда є пакет «Максимальний Безлім» з абонплатою 225 грн. за чотири тижні.

Виходить, що вартість українського мобільного інтернет-безліміту в рази менше, ніж казахстанського. І це при тому, що згідно з дослідженням Cable, ціна одного гігабайта стільникового трафіку в Казахстані становить $ 0,49, а в Україні – $ 0,51. Ці країни займають відповідно третє і четверте місця в рейтингу держав з найдешевшим мобільним інтернетом. На першому і другому місцях – Індія ($ 0,26) і Киргизстан ($ 0,27).

Читайте также   В Україні почали діяти нові правила карантину: список обмежень

У конкурентів «Київстару» теж неважко знайти пакети, в описі яких можна зустріти словосполучення «безлімітний інтернет». Наприклад, у Vodafone найдоступніший за вартістю – SuperNet Unlim з абонплатою 115 грн. за чотири тижні. lifecell обмежив верхній поріг включеного в пакети дата-трафіку 40 ГБ.

Боротьба з 1%

Справедливості заради слід зазначити, що у двох найбільших стільникових операторів України безлімітний інтернет – на ділі таким не є. Обидві компанії придумали і оприлюднили склепіння правил, назвавши їх політикою «чесного» або «справедливого» використання. Саме вони позбавляють розрекламований безліміт безмежності, оскільки встановлюють для користувачів щодобовий ліміт: у «Київстару» це 3 000 мегабайт, а у Vodafone – 3 гігабайти. Варто перевищити зазначений поріг, і оператор може знизити швидкість до 0,8 Мбіт/с.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий