19 жовтня парламент зробив перший крок до ліквідації прокремлівської церкви в Україні. Виконувач обов’язків міністра культури України Ростислав Карандєєв в ефірі телемарафону пояснив, що буде, коли законопроєкт про заборону УПЦ підпише Зеленський.


Священники – до ПЦУ, майно – державі

На законопроєкт № 8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією, чекає ще друге читання у Верховній Раді і підпис президента. Однак вже зараз постають питання про подальшу долю священників з УПЦ та майна, яке перебуває в її користуванні.

Щодо кліриків московського патріархату, то їм давно вже пропонували перейти під верховенство Православної церкви України, уточнив Карандєєв. І зараз вони так само мають право перейти до ПЦУ.Питання щодо майна і територій, якими користується УПЦ, вирішуватиметься після того, як держава поверне їх у свою власність. Так, наприклад, трапилося із Лаврою.

Надалі будемо розглядати її майбутнє, зокрема залучення у здійснення релігійних культів і забезпечення й надалі монашого життя на цій святій території,
– наголосив Карандєєв.

Як голосували за заборону московської церкви

  • За ліквідацію проросійських релігійних громад проголосували 267 депутатів. Відомо, що проти законопроєкту проголосували 14 депутатів, також двоє утрималися і 17 не голосували. Серед тих, хто не підтримав заборону УПЦ МП – 11 депутатів від «Платформи за життя та мир», а також троє від «Відновлення України».
  • Також відомо, що голосування за заборону УПЦ проігнорувало 72 нардепи. Вони удали, що «відсутні», хоч того дня голосували за інші закони.
  • Під час голосування за законопроєкт між депутатами різних фракцій сталася бійка.
  • Народна депутатка Наталія Піпа заявила, що до другого читання у Раді до законопроєкту ще вноситимуть правки. Це може зайняти від 2 місяців до пів року. Також депутатка зазначила, що паралельно готуватимуть законопроєкти, які дозволять парафіям УПЦ МП спрощено переходити до ПЦУ та змінювати статуту. Те ж саме стосується і переходу майна.