Євросоюз планує дозволити в’їзд туристам з України

Євросоюз планує дозволити в’їзд туристам з України

Європейський Союз дозволить в’їзд туристам з України. Обмеження повинні зняти вже у четвер, 15 липня.
Про це повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвіак у себе в Twitter. Він зазначив, що раніше в’їзд дозволили громадянам із Вірменії, Молдови та Азербайджану.


«Посли ЄС сьогодні вирішили додати Україну в рекомендований перелік третіх країн, для яких необхідно зняти обмеження на в’їзд у ЄС. Список повинен бути офіційно оновлений завтра. Молдова, Вірменія та Азербайджан уже в ньому», – йдеться в повідомленні.

У середу, 14 липня, прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду повідомив, що Євросоюз включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендував скасувати обмеження на подорожі українців.
«Кінцеве рішення – за державами-членами, але фактично ЄС дав «зелене світло», аби українці безперешкодно могли їздити до Європи», – наголосив він.

Критерії для визначення третіх країн, щодо яких необхідно скасувати поточне обмеження на поїздки, охоплюють епідеміологічну ситуацію і загальну «відповідь» на COVID-19, а також надійність наявної інформації і джерел даних. За формулою, що застосовується ЄС, необхідно мати менш ніж 100 випадків нових захворювань за 14 днів на 100 000 населення.

Востаннє ЄС оновлював список «безпечних» країн 1 липня. Тоді в нього внесли Канаду, Вірменію, Азербайджан, Боснію і Герцеговину, Бруней, Йорданію, Косово, Молдову, Чорногорію, Катар і Саудівську Аравію.

Скриншот.

Зараз кордони Європейського Союзу відкриті для туристів, які повністю зробили щеплення однією із схвалених Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) вакцин – BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Johnson&Johnson.

Водночас рекомендації ВООЗ щодо вакцин не є підставою для відвідування ЄС. Так, зокрема це стосується китайської CoronaVac та індійської CovisShield, які застосовуються в Україні.

Проте частина держав ЄС коректує загальне правило під свою епідемічну ситуацію та ситуацію в країнах, з яких прибувають туристи. Україна станом на початок липня на мапі Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) позначена «сірим» кольором.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий