З України намагалися вивезти один із найрідкісніших металів вартістю близько $2 млн. Фото

З України намагалися вивезти один із найрідкісніших металів вартістю близько $2 млн. Фото

З України намагалися вивезти один із найрідкісніших металів — осмій. Проте планам зловмисників завадили працівники Служби безпеки України.
Зокрема, двоє громадян України мали намір незаконно переправити осмій в одну із сусідніх країн. Про це повідомила пресслужба СБУ.


Інцидент стався на Одещині в міжнародному пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ». Силовики викрили зловмисників під час митного огляду. У ручній поклажі було знайдено 10,05 г рідкісного металу.

Попередньо встановлено, що цей метал – це осмій 187, який є одним із найдорожчих із цінних металів у світі. Ринкова ціна одного грама осмію може сягати 200 тисяч доларів.
Наразі правоохоронці вирішують питання про повідомлення правопорушникам про підозру за ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років із конфіскацією майна. Також триває слідство.

Варто зазначити, що осмій — хімічний елемент з атомним номером 76. Він відноситься до платинових металів. Дуже жорсткий та тендітний.

Знаходиться у природі у вигляді самородного осмію, у формі селективних мінералів, і навіть як домішка в мінералах платинової групи. Видобувається у малих кількостях – світове виробництво становить близько 100 кг на рік.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий